Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Ekim 2021
Beğen 6

Ali BEYAZ

Ad Soyad :
Doğum Tarihi :
Ölüm Tarihi :
Yaşadığı Şehir :
Mesleği :
Telefon :
Ali BEYAZ

1947 yılında Gümüşhane Şiran İlçesi Günyüzü Köyü’nde doğdu. Babası Mustafa Bey, annesi Emine Hanımdır. İlkokulu Günyüzü Köyü İlkokulu’nda, ortaokulu Şiran’da ve 1965 yılında lise eğitimini Gümüşhane Lisesi’nde tamamladı. 1969 yılında İstanbul Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü’nden mezun oldu. Vatani görevini Erzurum Aşkale’de Yedek Subay olarak tamamladı. Giresun Keşap İlçesi ve İstanbul Cengizhan Lisesi’nde 3–4 yıl çalıştıktan sonra istifa ederek Uyum Sünger Yatak Kolektif Şirketini kurarak ticaret hayatına başladı.

Kardeşleri Muammer ve Nizamettin Beyaz ile birlikte 1980 yılında dürüst ve güvenli bir yolda sağlam yapılar inşa etmek amacıyla Beyaz Şirketler Grubunu ve Beyaz İnşaat ve Ticaret A.Ş.’ni kurdu. 25 yılı aşkın bir süredir bu yolda emin adımlarla ilerlemekte ve 1990’lı yıllardan itibaren şirket bünyesine Özgür Beyaz ve Mimar Onur Beyaz’ı da katarak gücüne güç katmış ve daha büyük projelere imza atmaya başlamıştır.

Beyaz İnşaat olarak 1000’in üzerinde konut ve işyeri inşaatını tamamlamıştır. Ali Beyaz birçok dernek ve sivil toplum örgütünde aktif yer almaktadır. Babası adına Mustafa Beyaz Devlet Hastanesi ve Şiran Meslek Yüksek Okulu binasını yaptırdı. GÜSİAD Yönetim Kurulu ve kurucu üyesidir. Ali Beyaz evli ve üç çocuk babasıdır.Gümüşhane Haberlerimize Gözatın


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.