Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Ekim 2021
Beğen 9

Doç Dr Kürşat ALTAY

Ad Soyad : Kürşat ALTAY
Doğum Tarihi : 1979
Ölüm Tarihi :
Yaşadığı Şehir : Sivas
Mesleği : Veteriner
Telefon :
Doç Dr Kürşat ALTAY

1979 yılında Gümüşhane Kelkit İlçesi Aksöğüt Köyü’nde dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini Kelkit’te tamamladı. 2001 yılında Elazığ Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nden birincilikle mezun oldu. 2002 yılında Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi Parazitoloji Anabilim Dalı’na Araştırma Görevlisi olarak atandı.
2006 yılında Fırat Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde Doktora eğitimini tamamladı. Doktora sonrası eğitimini, TÜBİTAK bursu ile Amerika Birleşik Devletleri Texas A&M University’nde sürdürdü. 2010 – 2011 (Temmuz) arasında Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nde Doçent Dr. olarak görev yaptı. 2011 – Temmuz’dan itibaren Cumhuriyet Üniversitesi, Veteriner Fakültesinde görev yapmaya başlayan Doç.Dr. Kürşat Altay, aynı zamanda Veteriner Fakültesi Parazitoloji Anabilim Dalı Başkanlığı, Klinik Öncesi Bilimler Bölüm Başkalığı ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdür Yardımcısı görevlerini sürdürmektedir.
Ulusal ve Uluslararası hakemli dergilerde çok sayıda makalesi yayınlanan Doç.Dr. Kürşat Altay, 10’un üzerinde bilimsel projede görev aldı. Birçok çalışması Ulusal ve Uluslar arası kongrelerde tebliğ edildi. Halen Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde görevine devam etmektedir. Doç.Dr. Kürşat Altay, evli ve bir çocuk babasıdır.Gümüşhane Haberlerimize Gözatın


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.