Web sitemize hoşgeldiniz, 29 Ocak 2020
Beğen 91

Doç. Dr. Mutlu TÜRKMEN

Ad Soyad : Doç. Dr. Mutlu TÜRKMEN
Doğum Tarihi : 1973
Ölüm Tarihi :
Yaşadığı Şehir :
Mesleği :
Telefon :
Doç. Dr. Mutlu TÜRKMEN

Mutlu Türkmen, 1973 Şiran Arıtaş köyü doğumlu.
İlköğrenimine Arıtaş Köyü ilkokulunda başlayıp, son yılı ise Ankara Karşıyaka İlkokulunda tamamladı.Daha sonra sırasıyla Özel Yükseliş Lisesi Orta Kısmı ve Yenimahalle Mustafa Kemal Lisesini tamamladı.
1997 yılında Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun oldu.
2001 yılında Gazi Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Trafik Planlaması ve Uygulaması, 2005 yılında Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Beden Eğitimi ve Spor Anabilim dallarından Yüksek Lisans dereceleri aldı.
2007 yılında Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Temel İslam Bilimleri (Tefsir) anabilim dalından Doktora derecesi aldı. 2011 yılında ise Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Anabilim dalından ikinci doktora derecesini aldı.
30 Mart 2015 tarihinde Yüksek Öğretim Kurumundan Beden Eğitimi ve Spor alanında Bilim Doçenti unvanı aldı.
Türkmen, 1997-2010 yılları arasında Kırıkkale Üniversitesi’nde İngilizce Okutmanı olarak görev yaptı. 2010-2012 tarihleri arasında Bartın Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksekokulunda öğretim görevlisi ve 2012’den itibaren öğretim üyesi olarak görev üstlendi. Bu birimde kuruluşta Müdür Yardımcısı olarak görev alan Türkmen, halen Rekreasyon Bölümü Başkanlığı yapmaktadır.
Türkmen, 1984-1999 yılları arasında aktif olarak Taekwondo sporu yaptı ve çok sayıda ulusal-uluslararası turnuvada yarıştı. Türkiye’de ve Bosna-Hersek’te antrenörlük deneyimleri oldu.
Badminton Federasyonu, Halk Oyunları Federasyonu, Güreş Federasyonu, Üniversite Sporları Federasyonu, Herkes İçin Spor Federasyonu, Muay Thai Federasyonu, Dans Federasyonu gibi çok sayıda ulusal federasyonda başta yönetim ve denetim kulları olmak üzere çeşitli kurullarda görevler üstlendi. 2007 yılında Badminton Milli Takım antrenörlüğü görevi yaptı.
2005’teki kuruluşundan 8 Haziran 2018 tarihine kadar Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu’nun Başkan Vekili olarak görev yaptıktan sonra, bu tarihte ise federasyonun Başkanlığına seçildi. Halen bu Federasyonun Başkanlığını sürdürmektedir.
Ayrıca Uluslararası Bocce Konederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi, Akdeniz Bocce Birliği Başkanı, Balkan Herkes İçin Spor Federasyonu Genel Sekreteri, vb. çok sayıda uluslararası spor teşkilatında üst düzey yönetim görevlerinde bulundu.
Nihai olarak 26 Mayıs 2018 tarihinde Uluslararası Bocce Konfederasyonu (CBI) Başkanlığına seçilerek, Türk spor tarihinde Uluslararası Federasyon Başkanı seçilen ikinci kişi olmuştur.
Bunların dışında Uluslararası Bilim Kültür ve Spor Derneği Genel Sekreterliği, İdareci ve Bürokratlar Birliği Genel Başkan Yardımcılığı, Ankara Ensar Vakfı Yönetim Kurulu üyeliği vb. sivil toplum görevlerini de yürütmektedir.
Çok sayıda bilimsel çalışması ve telif eseri bulunan Türkmen, İngilizce olarak yayınlanan International Journal of Science Culture and Sport (IntJSCS) dergisinin de 2013 yılından beri baş editörlüğünü sürdürmektedir.
İleri derecede İngilizce, orta derecede Arapça ve Fransızca bilen Türkmen, evli ve 2 çocuk babasıdır.Gümüşhane Haberlerimize Gözatın


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.