Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Ekim 2021
Beğen 7

Gülsen BÜTÜN

Ad Soyad :
Doğum Tarihi :
Ölüm Tarihi :
Yaşadığı Şehir :
Mesleği :
Telefon :
Gülsen BÜTÜN

1973 yılında Gümüşhane’nin Kelkit İlçesinde doğdu. Babası Gümüşhane Kelkit, Annesi Erzincan Çayırlı İlçesindendir. Daha 13 yaşındayken Halk Ozan’larımızın kasetlerini alıp Türkü’leri yazarak ve onlardan feyiz alarak kendi tarzınca söylemeye başlamıştır. 15 yaşından itibaren müzik hayatının içinde yer almaktadır. Gün geçtikçe Halk Müziğine karşı ilgisi çoğaldı.

Sanat yaşamında Namık Erdem’in katkıları var. 18’li yaşlarda kendi aldığı sazı çalıp, öğrenmeye başladı. Düğün salonları ve Türkü Evleri derken 1999 yılında değerli halk ozanı Mahmut Erdal tarafından keşfedilerek Diyar Müzik ile anlaşma yaptı. 2000 yılında Derdo albümü ile türkü severlere yürekten bir merhaba dedi.

Bu albümle büyük bir tiraj yakaladı. İlerleyen yıllarda Beş albüm ve Bir solo çalışması ile müzik sevenlerin beğenisine sunmuştur. Albüm çalışmaları dışında özel okullarda müzik ve şan eğitimi dersleri vermektedir. Müziğe değer veren, özümseyen, seven ve bu uğurda mücadele eden öğrencilerine yardımcı olmaktadır.Gümüşhane Haberlerimize Gözatın


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.