Web sitemize hoşgeldiniz, 10 Mayıs 2021
Beğen 3

Hüsnü Bahadır ALTAN (ALBAY)

Ad Soyad : Hüsnü Bahadır ALTAN
Doğum Tarihi : 27.11.1957
Ölüm Tarihi :
Yaşadığı Şehir :
Mesleği : Pilot
Telefon :
Hüsnü Bahadır ALTAN (ALBAY)

Babası Gümüşhanenin Akçakale Köyünden Murat Altan ve annesi Eski Bağlardan (Halgent) Zekiye Hanımın tek erkek çocuğu olarak 27 Kasım 1957 tarihinde Erzincan’da dünyaya geldi. İlkokula burada başladı. Daha sonra Babasının memuriyeti nedeniyle Ödemiş ve İzmir’de orta öğrenimini tamamladı. Hava Lisesi ve Hava Harp Okulu’unda tamamladığı öğrenimiyle 1978 yılında Teğmen olarak Hava Kuvvetlerine katıldı. Jet Pilotu olarak 1992 yılına kadar Konya Malatya ve Eskişehir’de çeşitli filolarda uçtu.

Öğretmenlik ve Test Pilotluğu yaptı. Silahlı Kuvvetler atış yarışmalarında tabanca dalında dereceler yaptı. Ordu Milli Takımında ülkemizi temsil etti. 1992 yılında Eskişehir 112. Filo’dan emekliye ayrılıp Anadolu Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksek Okulunda 6 yıl Uçuş Öğretmenliği yaparak sivil pilotlar yetiştirdi. 1998–2008 yılları arasında kaptan pilot olarak uçtuğu THY’de aynı zamanda sendika temsilciliği yaptı.

2008 yılından itibaren mesleği olan havacılık dalında ve güncel politik konularda www.airkule.com sitesinde yazılar yazıyor. Çeşitli dergi ve gazetelerde de havacılık ve sendikal örgütlülük üzerine yazıları yayınlanan Bahadır Altan halen Pegasus Hava Yollarında Kaptan Pilot olarak göreve devam ediyor.

Şenel Hanımla evliliğinden Şafak ve Çınar’ın babasıdır.Gümüşhane Haberlerimize Gözatın


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.