Web sitemize hoşgeldiniz, 15 Nisan 2021
Beğen 6

Prof. Dr. Hamza ÇAKIR

Ad Soyad : Prof. Dr. Hamza ÇAKIR
Doğum Tarihi :
Ölüm Tarihi :
Yaşadığı Şehir :
Mesleği :
Telefon :
Prof. Dr. Hamza ÇAKIR

1964 Gümüşhane doğumluyum.

1982 Kelkit İmam-Hatip Lisesi, 1986 İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türkoloji Bölümü mezunuyum. İÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde iletişim alanında yüksek lisans ve doktora yaptım.

1987 – 1994 yılları arasında Başbakanlık uzman yardımcılığı ve 1994 – 2002 yılları arasında Kırıkkale Üniversitesi öğretim üyeliği görevlerinde bulundum. 2002’den bu yana da Erciyes Üniversitesi’nde görev yapmaktayım.

Birçok kitap, kitap içinde bölüm, ulusal ve uluslararası makale gibi yayınların yanı sıra 1994’ten bu tarafa çalıştığım üniversitelerin birçok kademelerinde akademik ve idari görevlerde bulundum. Üniversitemizin senato ve yönetim kurulu üyelikleri, fakülte yönetim ve kurul üyelikleri, dekanlık, dekan yardımcılıkları ve bölüm başkanlıkları gibi idari görevlerin yanı sıra radyo-televizyon ve gazete altyapısı kurma görevlerini yürüttüm.

Aynı zamanda Üniversitelerarası Kurul İletişim Bilimleri Doçentlik Alt Komisyonu, Üniversitelerarası Kurul Gazetecilik ve Enformasyon Temel Alan Çalışma Gurubu ve UNESCO Türkiye Milli Komisyonu İletişim İhtisas Komitesi üyeliklerinde bulundum.

Halihazırda birçok ulusal ve uluslararası dergilerin bilim kurulu üyeliği görevlerinin yanında, AB Proje yürütücülüğü, UNESCO 27. Dönem Genel Kurul Üyeliği, Medya ve Kültür Araştırmaları Derneği Başkanlığı, ERÜ İletişim Fakültesi Dekan Vekilliği ve Vekil Rektörlük görevlerini yürütmekteyim.

Evli ve beş çocuk babasıyım.Gümüşhane Haberlerimize Gözatın


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.