Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Ekim 2021
Beğen 2558

Doç. Dr. Ebru DEMİRCİOĞLU

Ad Soyad : Doç. Dr. Ebru DEMİRCİOĞLU
Doğum Tarihi :
Ölüm Tarihi :
Yaşadığı Şehir :
Mesleği :
Telefon :
Doç. Dr. Ebru DEMİRCİOĞLU

ÖZGEÇMİŞ
Gümüşhane’nin en tanınmış simalarından olan Mali Müşavir Sebahattin Varan’ın kızı Ebru DEMİRCİOĞLU, 1983 yılında Gümüşhane’de doğdu.

İlköğrenimini Gümüşhane Gazipaşa İlkokulu’nda, ortaöğrenimini ise Gümüşhane Mareşal Fevzi Çakmak Anadolu Öğretmen Lisesi’nde tamamladı. 2005 Yılında Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi, Fatih Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Programı’ndan derece ile mezun oldu.

2009 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesi Orta Öğretim Sosyal Alanlar Eğitimi Bölümü, Tarih Eğitimi Anabilim Dalı’nda Tezli Yüksek Lisans Programına başladı. Buradan 2011 yılında Tarih Öğretmenlerinin Dokuzuncu Sınıf Tarih Ders Kitabındaki Görseller Hakkındaki Görüşleri (Perceptions of History Teachers about Visual Materials of 9th Grade History Textbooks) konulu tezini vererek mezun oldu.

2011 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi, Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi, Ortaöğretim Sosyal Alanlar Eğitimi Bölümü, Tarih Eğitimi Anabilim Dalı’nda doktoraya başladı. Aynı yılın Eylül ayında Karadeniz Teknik Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesi Ortaöğretim Sosyal Alanlar Eğitimi Bölümüne Araştırma Görevlisi olarak atandı.

2014 ylılında doktorasını 10. ve 11. Sınıf Tarih Ders Kitaplarında Yer Alan Görseller ve Metinlerde Toplumsal Cinsiyet Temsiliyle İlgili Tarih Öğretmenlerinin Görüşleri (Trabzon Örneği) (Views of Turkish History Teachers about Text and Visual Materials of 10th and 11th Grades Turkish History Textbooks in Terms of Gender Representation: Example of Trabzon) konulu tezle vererek mezun oldu.

2015 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesi İlköğretim Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Anabilim Dalı’na Yardımcı Doçent; 2018 yılında ise Doçent olarak atandı.

Ebru DEMİRCİOĞLU’nun toplumsal cinsiyet, tarih öğretimi, sosyal bilgiler öğretimi ve öğretmen yetiştirme ilgili çeşitli çalışmaları bulunmaktadır. 2018 Aralık ayında, “Bal Yapan Kelebekler: İlklerde ve Öncü Kadınlar” adıyla çıkan kitabı Türkiye’de kadınlarla ilgili yazılan kitaplar arasında içeriği bakımından bir ilktir. İyi derecede İngilizce bilen DEMİRCİOĞLU, evli ve 2 çocuk annesidir.Gümüşhane Haberlerimize Gözatın


Yorumlar

  1. Emel Tanrıkulu dedi ki:

    Hem çok güzel hem de çok başarılı bir kadın. Liseden tanıyorum. Çok daha iyi yerlere gelir inşallah. Ailesinden iyi eğitim aldı ve bu okul kültürüne de yansıdı. Sanıyorum sülalesinde en iyi yerde olan tek kişi. Maşallah güzel arkadaşıma gurur duydum.

  2. Z. Tanış dedi ki:

    Ailesini yakınen tanırım, babasının kızı. Babası da çok çalışkan, dürüst ve saygın bir insandır. internetten baktığım kadarıyla İç İşleri Bakanımızla çalışıyormuş, yıldızı çok parlak. Siyasettin içinden gelen ve neredeyse 20 yıldır AKP’Lİ olan bir babanın kızı olarak umarım kendisi de siyasete girer ve şehrimizi tanıyan biri olarak güzel işlere vesile olur. 2023’te inşallah MYK kendi istediklerini, şehre yıllardır gelip gitmeyenleri,, çıkarları için arada bir şehre uğrayanları değil de böyle insanları vekil yapar. Artık şiştik, şu koltuğa yapışanları, yıllardır oturup hala gözü koltukta olanları kazısınlar, gençlerimize de yol açsınlar. Selam ve dua ile, başarılarınız daim olsun.

  3. Aliye Karson dedi ki:

    İnsanın kendi memleketinden böyle başarılı kadınların çıkması gurur verici. Çocuklarımıza çok güzel bir örnek. İstanbul’dan selam olsun hem güzel hem de başarılı hemşerime.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.