Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Ekim 2021
Beğen 0

Doç Dr Halil UÇAN

Ad Soyad :
Doğum Tarihi :
Ölüm Tarihi :
Yaşadığı Şehir :
Mesleği :
Telefon :
Doç Dr Halil UÇAN

1961 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Aslen Gümüşhane’nin Köse İlçesi Akbaba Köyü kütüğüne kayıtlıdır. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladı. 1978 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başladığı tıp eğitimini 1984 yılında tamamladı. Ankara Gölbaşı İlçesinde mecburi hizmetini tamamladı. Kara Harp Okulunda Tabip Asteğmen olarak vatani görevini tamamladı.

1989 yılında Ankara Numune Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Kliniği’nde İhtisas (Uzmanlık) Eğitimine başladı ve 1992 yılında Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzman Hekimi unvanını aldı. Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Kliniği’nde 1993 tarihinde Başasistanlık sınavını kazanarak Başasistan olarak çalışmaya devam etti.

Sağlık Bakanlığının 15.01.2001 tarihinde yaptığı sınavı kazanarak aynı klinikte 2001 tarihinden itibaren Şef Yardımcısı olarak çalıştı. 2001 yılında Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalında Üniversite Doçenti unvanını aldı. 15.12.2005 tarihinde Ankara Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesine Klinik Şefi olarak atandı. Birçok bilimsel makale ve bildiri sahibidir. Doç Dr Halil Uçan evli ve bir çocuk babasıdır.Gümüşhane Haberlerimize Gözatın


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.