Gümüşhane Biyografi Sitemize Hoşgeldiniz, 16 Haziran 2024
Beğen 7

Dr. Cemal YILMAZ

1974’te Gümüşhane’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. 1992’de İstanbul Sultanahmet Teknik Lisesi Elektrik Bölümünden mezun oldu. 1997’de Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Elektrik Eğitimi Bölümü’nden mezun oldu. 1997-1998 yılları arasında Ankara Çiğdemtepe Endüstri Meslek Lisesi Elektrik Bölümü’nde öğretmenlik yaptı. 1997 yılında G.Ü. Fen Bilimleri Enstitüsü Elektrik Eğitiminde Yüksek Lisans öğrenimine başlamış ve Aralık 1998’de G.Ü. Teknik Eğitim Fakültesi Elektrik Bölümü’nde Araştırma Görevlisi olarak akademisyenliğe ilk adımını atmıştır.

2001 yılında, Bina güvenlik sistemleri üzerine yaptığı Yüksek lisans çalışmalarını tamamlamış ve G.Ü. Fen Bilimleri Enstitüsü Elektrik Eğitiminde, Doktora öğrenimine başlamıştır. Ağ tabanlı bina otomasyonu ve endüstriyel otomasyon sistemlerinin tasarımı ve bulanık mantık ile denetimi konularını içeren doktora çalışmalarını Şubat 2007’de başarı ile sonuçlandırmıştır.

Dr. Cemal YILMAZ, Güvenlik sistemleri, Bina otomasyonu, Endüstriyel otomasyon ve Profibus ağ tabanlı sistemler üzerine ulusal ve uluslararası birçok makale ve bildirileri yayınlanmıştır.

Akademik çalışmalarını, ilgili alanlarda sanayideki uygulamalar ile bütünleştirmeyi hedefleyen YILMAZ, iş hayatı boyunca birçok sanayi uygulamalarında yer alarak önemli tecrübelere sahip olmuştur. Bu amaç doğrultusunda çeşitli projeleri gerçekleştirerek ilgili konularda birçok sanayi kuruluşunun bilimsel yapılanmasında yer almıştır.

Halen Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Elektrik Eğitimi Bölümü’nden Dr. Arş. Gör. olarak görev yapmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz