Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ağustos 2021
Beğen 61

Ekrem YILDIZ

Ad Soyad : Ekrem YILDIZ
Doğum Tarihi :
Ölüm Tarihi :
Yaşadığı Şehir : Ankara
Mesleği : Elektrik-Elektronik Mühendisi
Telefon :
Ekrem YILDIZ

Ekrem YILDIZ, 29 Ocak 1977 Gümüşhane-Merkez doğumlu.

İlk-orta ve lise tahsilini Gümüşhane’de, üniversite tahsilini Trabzon’da tamamladı. Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünden 2000 yılında mezun oldu.

2001-2005 yılları arasında KTÜ Maçka Meslek Yüksekokulunda Araştırma Görevlisi, Öğretim Görevlisi olarak çalıştı. Meslek Yüksek Okullarına yönelik kaleme aldığı İstatistik kitabı, ulusal alanda yapılan ilk eserler arasında yer aldı.

2004 yılında Kars’ın Kağızman İlçesinde vatani görevini tamamladı.

2005-2007 yılları arasında TEDAŞ Gümüşhane İl Müdürlüğünde Sistem İşletme ve Bakım Başmühendisi olarak görev yaptı. Gümüşhane Meslek Yüksekokulu Teknik Programlar Elektrik Bölümünde dersler verdi.

2007-2010 yılları arasında TCDD Genel Müdürlüğü, Ankara 2.Bölge Müdürlüğünde Vagon Elektrik Müdürü olarak görev yaptı.

2010-2015 yılları arasında PTT Genel Müdürlüğü bünyesinde Bilgi Teknolojileri, Bilişim alanında Mühendis olarak çeşitli projelerde görev aldı.

2015-2017 yılları arasında TETAŞ Genel Müdürlüğünde YİD, HES, RES, TES, Elektrik Üretim Santralleri alanında Mühendis olarak çeşitli görevlerde bulundu.

Yurt içi ve Yurt dışında Yenilenebilir Enerji Sistemleri, Güneş Enerjisi Sistemleri ve Teknolojileri alanında çalışmalara katıldı.

2017-2018 yılları arasında PTT. A.Ş.’de Enerji ve Alternatif Enerji Müdürlüğü ve Enerji-Elektronik Hizmetler Müdürlüğünde Teknik Müdür olarak görev yaptı.

2018 yılından itibaren PTT. A.Ş. ARGE Daire Başkanlığı Yeni Teknolojiler Müdürlüğünde ODTÜ Tekenken ARGE ve İnovasyon Merkezinde Teknik Müdür olarak görev yapmaya devam etmektedir.

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı tarafından verilen Enerji Yöneticisi Sertifikasına sahiptir.

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamuda Kaynak Yönetimi ve İnovasyon ABD.da Yüksek Lisans Çalışmalarına devam etmektedir.

PTT Teknik Çalışanlar Derneği (PTT TEK-DER), Basın Sözcüsü, Yönetim Kurulu Başkanı, , GÜNDER-Uluslararası Güneş Enerjisi Topluluğu Türkiye Bölümü Sektör Paydaşı, Türkiye Masa Tenisi Federasyonu İl Hakemi, Türk Kızılay Gönüllü Bağışçı Üyesi, gumushane.gen.tr, haber29.net, Solaklı Vadisi internet siteleri köşe yazarı, Demokrat Gümüşhane Gazetesi Köşe Yazarı, Ankara Temsilcisi,

Evli ve 2 çocuk babasıdır.Gümüşhane Haberlerimize Gözatın


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.