Gümüşhane Biyografi Sitemize Hoşgeldiniz, 23 Nisan 2024
Beğen 4

Ömer Yılmaz

Ömer Yılmaz

1979 yılında Gümüşhane/Kelkit’ de dünyaya geldi. İlk ve ortaöğrenimini İstanbul’da tamamladıktan sonra 2001 yılında Selçuk Üniversitesi, Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek lisansını Almanya’nın Kassel Üniversitesi’nde “Global Political Economy” isimli master programında 2006 yılında tamamladı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda uzman yardımcılığı ve Stajyer kontrolörlük, Sağlık Bakanlığında ise bir süre müfettiş yardımcılığı görevlerinde bulunduktan sonra, 2009 yılında Kaymakamlık sınavını kazanarak Tekirdağ Valiliği’nde kaymakamlık stajına başladı. Tekirdağ/Saray ve Karaman/Kâzımkarabekir ilçelerinde Kaymakam vekilliği yaptı. Yurtdışı stajı çerçevesinde bir yıl boyunca Almanya’nın Schwaebisch Hall ilçesinde dil öğrenimi ve staj amaçlarıyla bulundu. Dil kursunu üstün bir başarı derecesiyle tamamladıktan sonra,önde gelen bazı Alman kamu ve özel sektör kurumlarında incelemeler gerçekleştirdi.

Yurt dışı stajı sonrası Ankara’ya dönerek yaklaşık dört ay süren kaymakamlık kursuna katıldı. Bu kursu üstün başarı ile tamamlayan Kaymakamımız dereceye girerek görev yapacağı ilçeyi seçme hakkını kazandı ve bu hakkını kullanarak Taraklı’ yı tercih etti. 07.08.2012 tarihinde Sakarya Taraklı ilçesine atandı. 2012-2015 yılları arasında Sakarya Taraklı Kaymakamlığı yapan Kaymakam Yılmaz, 2015/398 sayılı İçişleri Bakanlığı kararnamesi ile Kayseri Sarız Kaymakamlığı’na atanmıştır. Evli ve bir çocuk babasıdır. İleri düzeyde İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz