Gümüşhane Biyografi Sitemize Hoşgeldiniz, 13 Temmuz 2024
Beğen 7

Ümit YILDIRIM

Ümit YILDIRIM

Gümüşhane’nin Şiran ilçesi Yukarıduruçay köyü nüfusuna bağlı olup, 1987 yılında Aksaray’da doğdu. İlk ve orta öğretimimi Aksaray’da tamamladı. 2005 yılında Mersin Üniversitesi Jeololoji Mühendisliği Bölümü’nde lisans eğitimine başladı. 2009 yılında lisans eğitimimi tamamladı ve aynı yıl Mersin Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Jeoloji Mühendisliği Ana Bilim Dalı’nda Yüksek lisansa başladı.  2012 yılında Yüksek Lisansı eğitimini de bitiren Yıldırım, yine aynı içerisinde Mersin Üniversite Fen Bilimleri Enstitüsü Jeoloji Mühendisliği Ana Bilim Dalı’nda Doktora eğitimine başladı ve 2018 yılında Doktora eğitimini tamamlayarak, doktor ünvanını aldı.

Yıldırım, 2009-2018 yılları arasında Mersin Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Jeoloji Mühendisliği Bölümü’nde Araştırma Görevlisi olarak görev yaptı. 2019 yılında ise Bayburt Üniversitesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü’nde Doktor Öğretim Üyesi olarak göreve başladı ve halen bu görevi yapmakta. 2019 yılından beri, Bayburt Üniversitesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekan Yardımcılığı, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü Bölüm Başkanlığı ve Bayburt Üniversitesi Kurumsal İletişim Koordinatör Yardımcılığı görevlerini yapmakta.

Birçok kez akademik araştırmalar yapmak için yurtdışında (Almanya-İngiltere-Yunanistan-Polonya-Holanda) bulundu. Akademik çalışmaların dışında aktif olarak sporla ilgilenmektedir. Profesyonel olarak Bowling Sporculuğu yapmıştır.

Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu, Yönetim Kurulu Üyesi ve Teknik Kurul Üyesidir. Bununla birlikte 2017 yılından bu yana Türkiye Bowling Milli takımı antrenörlüğünü yürütmektedir. Ayrıca 1 yıldız dalgıç ehliyetine sahip dalıcıdır. Bütün bunların dışında müzik yeteneğine sahip olan Yıldırım, birçok müzik aletini de çalabilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz