Web sitemize hoşgeldiniz, 14 Nisan 2021
Beğen 1

Fazıl DEMİRCİ

Ad Soyad :
Doğum Tarihi :
Ölüm Tarihi :
Yaşadığı Şehir :
Mesleği :
Telefon :
Fazıl DEMİRCİ

1961 yılında Gümüşhane Torul Inkılap (Musalla) Köyü’nde doğdu. İlk ve ortayı köyünde tamamladı.Liseyi Gümüşhane Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Metal İşleri Bölümü’nde tamamladı. 1979 yılında Ankara Koleji’nde voleybola başladı. 1981 yılında Galatasaray Voleybol Takımında oynadı. Askerlik sonrası Samsun Irmak Sanayi Takımına geçti ve milli formayı burada giydi.

Daha sonra Karşıyaka, Ziraat Bankası, PTT; Fenerbahçe, Büyükşehir Belediyesi, Marmara Koleji Takımlarında voleybol hayatı başarılarla devam etti. III. Kademe Antrenör Kursuna katıldı. 2003 yılından itibaren ARKAS Voleybol Takımında Yardımcı Antrenör olarak görev aldı ve 2006–2007 yılında takımını Türkiye Şampiyonu yaptı. Yardımcı Antrenörlüğünü yaptığı Arkasspor ile 2008–2009 sezonunda GM Capital Erkekler Avrupa Çalenç Kupası’nı kazandı ve böyle bir başarıya ulaşan ilk Türk erkek takımı olarak tarihe geçti.

120 defa milli formayı giydi. Galatasaray’da Balkan Şampiyonası ikinciliği ve lig ikinciliği, Karşıyaka’da Türkiye Ligi dördüncülüğü, Ziraat Bankası’nda Türkiye Kupası, Fenerbahçe’de Türkiye Ligi beşinciliği yaşadı. Bu arada çeşitli özel ve resmi turnuvalarda en iyi smaçör ve en iyi blakör oyuncu ödülleri aldı.Gümüşhane Haberlerimize Gözatın


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.