Gümüşhane Biyografi Sitemize Hoşgeldiniz, 29 Eylül 2023
Beğen 5

Altan EKMEN

Altan EKMEN

1964 Yılında Gümüşhane ili Şiran ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini aynı yerde tamamladıktan sonra 1983 yılında Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Coğrafya Öğretmenliğini kazandı. 1987 yılında aynı bölümü bitirdi. İlk olarak 17.12.1990 yılında Mardin ilinin Mazıdağı Lisesinde coğrafya öğretmeni olarak göreve başladı. Aynı lisede bir yıl müdür yardımcılığı da yaptıktan sonra sırası ile Mardin İmam Hatip Lisesi, Kelkit Lisesi, Şiran İşitme Engelliler İlköğretim Okulu’nda öğretmen olarak çalıştı.

1997 yılında Şiran Çok Programlı Lisesi’nde müdür yardımcısı olarak atandı. 1998 yılında aynı okulda müdür olarak atandı. 2004 yılı Eylül ayına kadar Şiran Fatih Sultan Mehmet Lisesi okul müdürlüğünü 6 yıl yaptıktan sonra Aralık 2005 yılında Gümüşhane Mili Eğitim Şube Müdürlüğü görevine atandı.

7 Temmuz 2010 tarihinde Güce İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atandı. Ancak 2 yıl daha Gümüşhane İl Mili Eğitim Şube Müdürlüğü görevini geçici görevle sürdürdü. 7 yıl Mili Eğitim Şube Müdürlüğü yaptıktan sonra Eylül 2012 tarihinde Güce İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak göreve başladı. Güce ilçesinde  2017 yılı Ocak ayına   kadar yaklaşık  4,5 yıl ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü yaptıktan sonra 2017 yılında Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Eğitim uzmanı olarak atandı. Halen bu görevimi sürdürmektedir.

 

 

– Çeşitli yerel gazete ve dergilerde şiir ve makalelerim ile “Gönlümde Yoruldu Zaman” ve ” Anadolu’yu Aydınlatanlar” adında eğitim içerikli iki kitabı yayımlandı. Evli ve 3 çocuk babasıdır. Orta düzeyde İngilizce bilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz