Gümüşhane Biyografi Sitemize Hoşgeldiniz, 16 Haziran 2024
Beğen 64

Burhan GÜL

Burhan GÜL

1990 yılında İstanbul’un Üsküdar ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Gümüşhane, Şiran ilçesindendir. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladı. Lise öğrenimini sayısal bölüm birincisi olarak tamamladı. 2011 yılında Balıkesir Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünü birinci ayrıca fakülte beşincisi olarak mezun oldu. Yeditepe Üniversitesi Makine Yüksek Mühendisliği Bölümünü %100 İngilizce burslu olarak kazandı.

İstanbul’da birçok sivil toplum kuruluşunda görev almıştır. Bunlar sırayla Genç GÜDEF/İstanbul Gümüşhane Dernekler Federasyonu/Gençlik Kolları Başkan Vekilliği,ŞEKAV Şiran Eğitim ve Kalkınma Vakfı/Üye, GÜMÜP Gümüşhane Mühendis ve Mimarlar Platformu–Üye, Karadeniz Gençlik Meclisi/Başkan Yardımcılığı, TMMOB/Makine Mühendisleri Odası-Üye, PIARC/World Road Association, NFPA/National Fire ProtectionAssociation-Üye, ICAT/Internatioanal Centre for Applied Thermodynamics yedek kurucu üye, Eyüp Yeşilay Cemiyeti Gençlik Kolları/Tanıtım ve Sosyal Medya Birim Başkanlığı ve Mürekkep Kokan Eller/Dış ve İç İlişkiler Birim Başkanlığı görevlerinde yer almıştır. Mevcutta çoğu görevi de halen devam etmektedir.

“burhangulyaziyor” kişisel blog sayfası olmak üzere Haber29, Gümüşhane Ekspres, Şiran Gündem basın ve yerel gazetelerinde köşe yazıları paylaşılmaktadır. Mühendisliğinin yanı sıra köşe yazarlığı da yapmaktadır.

İş deneyimleri ise Özel şirketlerde Proje Yöneticiliği ile başlayıp, Yeditepe Üniversitesinde Proje Asistanlığı yapmış olup sonrasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi-İSBAK/Elektronik Sistemler İşletme Şefliğinde Proje Mühendisi olarak görevini icra etmektedir. Gül, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz