Gümüşhane Biyografi Sitemize Hoşgeldiniz, 25 Haziran 2024
Beğen 7

Mücahit SEZGİN

Mücahit SEZGİN

1978 yılında Gümüşhane’nin Kelkit ilçesinde doğdu. İlkokulu, Söğütlü ilkokulunda, Lise tahsilini ise Kelkit İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1999 Yılında Marmara Üniversitesi Mahalli İdareler M.Y. Okulundan mezun oldu. 2002 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi alanında, Yüksek Lisans eğitimini ise Ahmet Yesevi Üniversitesi Yerel Yönetimler programında tamamladı.

 

2000-2005 yılları arasında özel sektörde değişik pozisyonlarda çalıştı. Kamu ve özel sektörde ihale eğitimi ve ihale danışmanlığı yapan sezgin 2005/2014 yılları arasında Samandıra ve Sancaktepe Belediyelerinde Satınalma Şefi olarak görev yaptı. 2014 yılında Sancaktepe Belediyesi Spor Şefliğine atandı.

 

Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev yapan sezgin 2014 yılında Sancaktepe Gümüşhaneler Derneği’ni (GÜSAD) kurdu. Eğitimden kültüre, sanattan spora, birçok önemli projeyi hayata geçiren sezgin yüzlerce Gümüşhaneli üniversite öğrencisine yönelik burs organizasyonlarına öncülük etti.

 

25’e yakın mahalli idarelere yönelik, kurs, seminer ve etkinliğe katılan sezgin evli ve 1 çocuk babasıdır. Orta derecede İngilizce ve Arapça bilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz