Gümüşhane Biyografi Sitemize Hoşgeldiniz, 14 Temmuz 2024
Beğen 6

Prof Dr Gülümser AYDIN

12.02.1967 tarihinde Gümüşhane Torul İlçesi Zigana köyü doğumlu olan, Gülümser Aydın, babasının mesleği gereği ilk, orta ve lise eğitimini Trabzon’da tamamladıktan sonra Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi. Tıpta Uzmanlık sınavında uzman olmayı arzu ettiği Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon bölümünü kazandı. Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon alanındaki uzmanlık eğitimini Ankara Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma hastanesinde tamamladı ve bulunduğu hastanede akademik kadroda ‘Başasistan-Eğitim görevlisi’ olarak göreve başladı. Aynı yıl Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı’nda elektrofizyoloji (ENMG) alanında eğitim aldı. Ankara Rehabilitasyon merkezinde yoğunluklu olarak omurilik yaralanması, hemipleji, serebral palsi ve benzeri nörolojik hastalıkların rehabilitasyonu ve EMG alanında çalıştıktan sonra 2000 yılında Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı’nda ‘Yrd. Docent Doktor’ kadrosuna atandı. 2003 yılında Japonya Shimane üniversitesi ortopedi ve fizik tedavi ve rehabilitasyon bölümlerinde ortopedik rehabilitasyon ve pediatrik rehabilitasyon alanlarında eğitim ve çalışmalara katıldı. Hizmet verdiği anabilim dalında eğitim ve hasta hizmetine yönelik elektrofizyoloji laboratuvarı, izokinetik egzersiz ünitesi, el rehabilitasyon ünitesi temporomandibuler rehabilitasyon ünitesinin kurulum çalışmalarını yürüttü. 2000-2006 yılları arasında ağırlıklı olarak romatolojik hastalıklar alanınında eğitim ve hizmet verdi. 2006 yılında ‘Doçent’ oldu. 2011 yılında yan dal olarak ‘Algoloji Uzmanı’ unvanını aldı ve yine aynı yıl profesörlüğe atandı. 2011 yılından beri Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı başkanlığı görevini de yürütmekte olup, ekip arkadaşları ile birlikte yeni açılan Kırıkkale Üniv. Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon kliniğinin kurulum çalışmalarını yürütmüştür ve halen ekip arkadaşları ile birlikte 2014 yılında açılması planlanan 200 yataklı Tıp Fakültesi Rehabilitasyon Kompleksi’nin kurulum çalışmalarını yürütmektedir.

 

Meslek yaşantısı sürecinde bazı mesleki derneklerin çalışmalarına destek vermiştir. Omurilik Hastalıkları Derneği yönetim kurulu üyeliğinde bulundu. Halen Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzman Hekimler Derneği Elektrofizyoloji Çalışma Grubu yönetim kurulu ve Omurilik Hastalıkları Derneği yönetim kurulu üyesidir. 10’un üzerinde uzmanlık tezi yönetmiş olup, alanıyla ilgili çeşitli kitaplarda bölüm yazarlığı, uluslararası ve ulusal dergilerde yayınlanmış çok sayıda makalesi, kongre konuşması ve yayınlarına 250’nin üzerinde atıf bulunmaktadır.
Mesleki özel ilgi alanları, romatolojik hastalıklar, elektrofizyoloji (EMG), ortopedik ve pediatrik rehabilitasyon (serebral palsi vb ), omurilik hastalıkları ve inme rehabilitasyonu, çene eklemi rahatsızlıkları ve el rehabilitasyonudur.
Yaşamındaki en önemli değerleri sorulduğunda ailesi, köyü, ülkesi ve hastaları olduğunu ifade etmektedir.

Yorumlar

  1. yavuz dedi ki:

    selamunaleykum hocam ben hemseriniz olarak cok gururlandim sizleri tanimak sizleri gordukce anlatimaz bir duygu…..benim simdi sizlerden bir hemseriniz olarak bir ricam olacak ben yaklasik 2sene once bir rahatsizlik gecirdim ve 6 ay yatalak kaldim ve simdi yurumekde zorluklar cekiyorum ve bende kapi kapi dolasip once allahtan sonrada sizlerden sifami ariyorum bana yardimci olabilirmisiz 05543741285 ulasabilirdix simdiden allah razi olsun

Yorum Yaz