Gümüşhane Biyografi Sitemize Hoşgeldiniz, 26 Mart 2023
Beğen 9

Yüksel YALÇIN

Yüksel YALÇIN

1970 yılında Gümüşhane’de doğdu. İlk ve orta okulu Gümüşhane’de tamamladı. İstanbul K.Çekmece lisesinden 1986 yılında mezun oldu. Yıldız Üniversitesi KMF Endüstri Mühendisliği Bölümü 1991 yılında tamamladı.  Beykent Üniversitesi’nde İşletme Yönetimi ile Yüksek Lisansını tamamladı. Amerikada Stratejik Yönetim ve Proje Yönetimi Eğitimleri aldı.

 

 

Halen İstanbul Aydın Üniversitende Doktora Programı öğrencisidir. İş deneyiminde sırasıyla, ELOPAR A.Ş’de Kalite Müdürlüğü (1 yıl), Genel Elektrik Yönetim Temsilciliği (2 yıl), KGS Danışmanlığı (2 Yıl), 19 yıldır çalıştığı Öztiryakiler Madeni Eşya San. ve Tic. A.Ş. de halen Genel Müdür olarak görev yapmaktadır.

 

 

Stratejik Yönetim Sistemleri Uzmanı olup Uluslararası Başdenetçi belgesine sahiptir. ISO 9000 Temel Eğitimi, İç Kalite Tetkik Eğitimi, Doküman ve Veri Yönetimi, Stratejik Yönetimi, Toplam Kalite Yöntemi, Etkili İletişim, Takım Çalışması, Zaman Yönetimi, İstatistiksel Teknikler Eğitimi, Labaratuar Yönetimi, Süreç Yönetimi, Kalibrasyon Yönetimi, AQAP 120, ISO 9000 Kalite Sistemi Yönetimi, İnsan Kaynakları Yönetimi, Pazarlama Teknikleri, FMEA Hata Tipleri Etkileri Analizi ve ABD Proje Yönetimi eğitimlerini aldı.

 

Türk Mühendisleri Birliği Üyeliği Başkan Yardımcılığı,GİYAD Kurucu Başkanı ve Yönetim Kurulu Başkanlığı, GÜMÜP (Gümüşhaneli Mühendisler Platformu) Kurucu Başkanlığı ve Yönetim kurulu Başkanlığı yaptı.Halen GÜSİAD Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Yardımcısı, BOSGEM-Boğaziçi Stratejik Araştırma Merkezinin Başkanlığını yürütmektedir.Bunun yanında Uluslararası Teknoloji Birliği Üyeliği, Makine Mühendisleri Odası Üyeliği, Mühendisler Vakfı Üyeliği gibi birçok sivi toplum örgütünde görev almaktadır. Ulusal Kanallarda TV programları yapım ve sunumunu yapmış olup Haber29 ve Kanal29 TV nin kurucusudur.

 

Toplam Kalite Yönetimi, Stratejik Yönetim, Sistem Yönetimi, Üretim Sektöründe AR-GE, Kobilerde Teşvik Desteği ve Yatırım Stratejileri konularında seminerler verdi. Üretim Yönetimi, Marka Yönetimi, Lojistik Yönetimi, CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi), İnsan Kaynakları Yönetimi adında 5 rehber yayını var.Uluslarası Kalite Kongeleri, Ulusal Yönetim Sempozyumu, Ulusal Mühendislik Sempozyumu, Uluslarası Kalite Sempozyumu, Küresel Pazarlama Kongresi ve Organizasyonlarda yer aldı.

 

YTÜ de TURQUALTY programı Yürütme Kurulu Üyeliği ve Eğitim Koordinatörlüğü, TİM İDMM de Metalik Fikirler Proje Yarışmaları Yürütme Kurulu Üyeliği yaptı.

 

Arbitek-Arge Bilişim ve İnovasyon Teknolojileri Kurucusu olup 13 Üniversite temsilciliği ile İnovasyon Konularında Sempozyumlar koordine etti.TEGA-Türk Eğitim ve Gelişim Akademisinin Kurucusudur.  YTÜ Vakfı Mütevelli Üyesidir.

 

İyi derecede İngilizce bilen Yüksel Yalçın, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz