Gümüşhane Biyografi Sitemize Hoşgeldiniz, 14 Temmuz 2024
Beğen 16

Abdulkadir KARABULUT

Abdulkadir KARABULUT

07.05.1980 tarihinde Gümüşhane’de doğdu. Gümüşhane Dumlupınar İlköğretim Okulu, Anadolu Lisesi(Orta kısım), Amasya Gökhöyük Ziraat Meslek Lisesi ve 19 Mayıs Üniversitesi Ziraat Fakültesini bitirdi. Bayburt Üniversitesi Gıda Mühendisliği bölümünde yüksek lisans yaptı.

1998-2005 yılları arasında Ziraat Teknisyeni ve Ziraat Mühendisi olarak Gümüşhane İl Müdürlüğünde çalıştı. 2005-2007 yıllarında Gümüşhane Valiliği Proje Koordinasyon Biriminde Proje Uzmanı ve Proje İzleme Görevlisi olarak görev yaptı.

2007-2012 yılları arasında Gümüşhane İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde İl Müdür Yardımcılığı görevi ile birlikte, Gümüşhane Valiliği Proje Koordinasyon Biriminde
Proje Birimi Sorumlusu olarak görev yaptı.

2012 – 2019 yılları arasında Bayburt İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü olarak görev yaptı. 2021 yılında Tarım ve Orman Bakanlığında Tarım Reformu Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirildi.

Tarım ve Kırsal Kalkınma alanında proje uzmanı ve yöneticisi olarak değişik kaynaklı birçok proje ve programın hazırlık, yürütme, izleme ve değerlendirme faaliyetlerini yürüttü. Yerel bölgesel ve ulusal düzeyde swot analizleri, ihtiyaç analizleri, sektör analizleri, stratejik planları, master planları, kalkınma raporlarının hazırlanmasında görev yaptı.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz