Gümüşhane Biyografi Sitemize Hoşgeldiniz, 13 Temmuz 2024
Beğen 20

Mithat CANSIZ

Mithat CANSIZ

Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler ile İşletme Bölümlerinden (Çift Anadal) 1998 yılında mezun olmuştur. Lisans üstü eğitimini, 2003 yılında Münih Üniversitesi Uluslararası İşletme (MBA) bölümünde tamamlamıştır.

 

2001-2003 yılları arasında Siemens AG Finansal Kontrol Bölümünde Finansal Kontrol Uzmanı olarak çalıştıktan sonra, Türkiye’de yoğun olarak faaliyetlerini sürdüren bir Türk-Alman ortaklığı alt yapı firmasında 2004-2007 yılları arasında İş Geliştirme ve Dış İlişkiler Müdürü olarak görev almıştır.

 

2007-2010 yılları arasında Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı bünyesinde Baş Proje Direktörlüğü pozisyonunda çalışma hayatını sürdürmüştür. Bu görevi esnasında özellikle enerji projeleri ve Kamu-Özel işbirliği (PPP) projelerinin değerlendirilmesi ve analiz edilmesi, adı geçen projelerin yerli ve uluslararası yatırımcılara sunulması ve bu bağlamda ilgili kurum ve kuruluşlarla gerekli işbirliği ile etkin koordinasyonun sağlanması noktasında önemli katkılarda bulunmuştur.

 

25 Şubat 2010 tarihi itibariyle Turkish Petroleum International Company (TPIC) Yönetim Kurulu Üyeliğine, 17 Mart 2010 tarihinde TPIC Genel Müdürlüğü görevi ve TPIC Yönetim Kurulu Başkanlığına atanmıştır. 20.01.2016 tarihinden itibaren TP Petrol Dağıtım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yerine getirmiştir. Halen Turkish Energy Company (TEC) Yönetim Kurulu Üyeliği devam etmektedir.

 

Bu görevlerinin yanısıra ülkemizi uluslararası iş arenasında temsil eden Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) bünyesinde yer alan Türkiye-Brezilya İş Konseyinde Yönetim Kurulu Başkanlığı, Türkiye-Kolombiya İş Konseyinde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve son olarak Türkiye-Irak İş Konseyinde Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulunmuştur.

 

22 Aralık 2016 tarihinde Enerji Bakanlığı Müşavirliği görevine getirildikten sonra,  02 Ocak 2017 tarihinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden İşleri Genel Müdürlüğü, 2017 -2019  tarihleri arasında Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyeliği görevini, 2018 yılında Müsteşar Yardımcılığı, 2017 -2019  tarihleri arasında Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyeliği görevini ve 2018-2019 yılları arasında Bakan Yardımcılığı görevini yürütmüştür.

 

2019 yılından beri Türkiye Varlık Fonu Yönetimi A.Ş., Başdanışmanı olarak görev yapmaktadır.

 

İleri derecede İngilizce, Almanca, İspanyolca ve Arapça bilmekte olan Mithat CANSIZ evli ve bir çocuk babasıdır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz