Gümüşhane Biyografi Sitemize Hoşgeldiniz, 20 Şubat 2024
Beğen 18

Cahit KARAKULLUKÇU

30.10.1955 tarihinde Torul Uğurtaşı Köyü’nde doğdu. Mühendis ve Müteahhit. Babasının ölümüyle 1963’te ailece Ankara’ya göç etti. İlk, orta ve liseyi Ankara’da tamamladı. 1979 yılında ODTU Jeoloji Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 1979–1989 arası yurt içi ve yurt dışında muhtelif şantiyelerde Mühendis ve Yönetici olarak çalıştı.

1990’dan günümüze kadar ÖZGÜN İnşaat Taahhüt San. ve Tic. Ltd. Şti., EKVATOR Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd. Şti., SONER Temel Mühendislik İnş. ve Tic. A.Ş. ve OMEGA Enerji ve Yatırım A.Ş. ile yurt içi ve yurt dışında çalışma hayatına devam etmektedir. Şirketler bünyesinde konut, otopark, karayolu ve demiryolu, metro ve HES Projeleri dahil olmak üzere yurtiçi ve yurtdışında birçok önemli projeye imza attı.

Özgün Şirketler Gurubu Yönetim Başkanıdır. Uğurtaşı Köyü Kitapçığı ve soyağacını çıkardı. İstanbul’da ikamet etmekte ve yılda birkaç defa Uğurtaşı Köyüne gelmektedir. 2008’de Soner Temel Mühendislik İnş. ve Tic. A.Ş. ile Türkiye Vergi Rekortmenleri listesine İstanbul’dan 81. sıradan girdi.

GÜSİAD (Gümüşhane Sanayici ve İşadamları Derneği), TMB (Türkiye Müteahhitler Birliği), İNTES (Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası), İTO (İstanbul Ticaret Odası) ve ODTU Mezunlar Derneği Üyesidir. Tarih, araştırma, politik ve gezi kitapları okumak, amatör fotoğrafçılık, caz ve Türk Sanat Müziği dinlemek, kemençe ve golf hobileri arasındadır. Evli, Deniz (1959) ve Soner (1985) ve Özgün (1991) adlı çocukların babasıdır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz