Web sitemize hoşgeldiniz, 13 Haziran 2021
Beğen 1

Ercan MUSLU

Ad Soyad : Ercan MUSLU
Doğum Tarihi :
Ölüm Tarihi :
Yaşadığı Şehir :
Mesleği :
Telefon :
Ercan MUSLU

1988 yılında Gümüşhane Kuşyuva Köyü’nde doğdu. 2006 yılında Gümüşhane Ticaret Meslek Lisesinden mezun oldu.Ertuğrul Sarı’nın Gümüşhane’ye kazandırdığı bir sporcudur. Yurtdışı ve yurt içi şampiyona ve yarışmalarda birincilik, ikincilik ve üçüncülükler aldı. Takım halinde yurtdışı ve yurtiçinde derecelere imza attı.

86 yıldır ilk kez atletizmde milli takıma giren Gümüşhaneli milli atletimizdir. Dünya Şampiyonası takım ikinciliği, Avrupa Takım Birinciliği, Türkiye ve Avrupa Şampiyonluğu, Dünya ikinciliği, dördüncülüğü ve beşinciliği gibi başarılara imza attı. 2008 Dünya Dağ Şampiyonası Türkiye elemelerinde Türkiye üçüncüsü olarak 14 Eylül’de İsveç’te yapılacak olan şampiyonaya katılma hakkı elde etti.

25 Nisan 2009 tarihinde Denizli’de düzenlenen Pamukkale Dağ Koşusu Balkan Milli Takım Seçmelerinde ilimizi temsilen katılan Ercan MUSLU birinci gelerek milli takıma seçildi. 31.062009 Bulgaristan’da yapılan Balkan Şampiyonası’nda üçüncü oldu.

Ercan Muslu Erciyes Üniversitesi Beden Eğitimi Bölümü öğrencisidir. 2010 yılında Bulgaristan Kavarna’da yapılan maratonda Balkan Şampiyonu oldu.Gümüşhane Haberlerimize Gözatın


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.