Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Eylül 2021
Beğen 12

İsmail SOYSAL

Ad Soyad : İsmail SOYSAL
Doğum Tarihi : 1937
Ölüm Tarihi :
Yaşadığı Şehir : İstanbul
Mesleği : Ressam
Telefon :
İsmail SOYSAL

1937 yılında Gümüşhane Bağlarbaşı Mahallesi’nde doğdu. Babası Gümüşhane’nin tanınmış tüccarlarından Merhum Hüseyin Soysal.İlk tahsilini Gümüşhane Bağlarbaşı Mahallesi Fevzipaşa İlkokulu’nda, ortaokulu Eski Şehir yolu üzerindeki bir yangın sonucu yok olan Gümüşhane Ortaokulu’nda ve lise tahsilini Trabzon’da Trabzon Lisesi’nde (Trabzon Erkek Lisesi) tamamladı. Orta tahsil hayatı pek başarılı geçmiştir.

Yüksek öğrenimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde tamamladı. Otuzbeş yıl özel sektörde çalıştıktan sonra İstanbul’da Mali Müşavir olarak mesleğini yürütmektedir. Mali müşavirlik yaptığı sıralarda TRT’de gösterildiği zaman sokakların boşaldığı, Türk halkının yoğun ilgi gösterdiği UĞURLUGİLLER dizisinin yapımcılığını üstlendi. Uğurlugiller dizisi yüzün üzerinde bölümüyle rekor kıran diziler arasına girdi.

Bunu takip eden yıllarda YAZEVİ dizisinin proje ve yapımcılığını üstlendi. İsmail F. Soysal, ilkokulundan beri ilgi duyduğu fotoğraf ve resim sanatıyla ilgili çalışmalarına, ancak 1988 yılında, özel atölyelerde başlamıştır. Daha ziyade doğadan yaptığı yağlıboya çalışmalarında, boyayı kendi görüş ve yorumuna göre kullanmaktadır. 29 sergide resimlerini sergilemiştir. Bunun 22’si kişisel sergidir. Nature Mort ustaları arasında sayılmaktadır. İstanbul Beyoğlu Ayhan Işık Sokağı’nda Purple Wave Corner Cafe’de devamlı yağlı boya resim sergisi devam etmektedir.Gümüşhane Haberlerimize Gözatın


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.