Gümüşhane Biyografi Sitemize Hoşgeldiniz, 04 Mart 2024
Beğen 13

Mevlüt Bulut

Mevlüt Bulut

1964 yılında Gümüşhane’ de doğdu. Orta ve Lise Eğitimini Erzurum’ da tamamladı. üniversite eğitimini Trabzon’ da bitirdi.
1987 yılında memuriyete başladı. 1994 yılında Beyoğlu Belediyesi Sosyal ve İdari İşler Müdürlüğüne atandı. 10 yıl bu görevi yaptıktan sonra; 2004 yılında itibaren sırasıyla; İBB Katı Atık Yönetimi Müdürlüğü ve iBB Sosyal ve idari işler Müdürlüğü yaptı.
2007 yılında Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı görevine getirildi. Temmuz 2014 tarihinde yapılan yeni atamalar sonucunda Genel Sekreter Yardımcılığı görevine atanan Mevlüt BULUT, 23 Haziran 2019’da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi sonrası Belediye Başkanlığına Ekrem İmamoğlu’nun gelmesiyle birlikte İBB Genel Sekreter yardımcılığı görevinden istifa etti. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Mevlüt BULUT; İspark Yönetim Kurulu Başkanı, İzcilik Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi, Türbeler Derneği Yönetim Kurulu üyesi, Kasımpaşa Spor Kulubü ve Okçular Vakfı ‘nda görev almştır.

Yorumlar

  1. Refik Akturk dedi ki:

    Gumushaneliler biyografisinde sanatçı olarak cenk eren ve Bahadır Aydoğan sporcu olarakta Hikmet Karaman eksik tamamlarsaniz sevinirim.

Yorum Yaz