Gümüşhane Biyografi Sitemize Hoşgeldiniz, 14 Temmuz 2024
Beğen 23

Prof. Dr. Cengiz Aras

18.11.1964 tarihinde Gümüşhane Merkez Süle Köyü’nde dünyaya geldi. İlköğrenimini Siyavuşpaşa İlkokulu’nda, orta ve lise eğitimini Kocasinan Lisesi’nde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1987 yılında mezun oldu. Uzmanlığını Göz Hastalıkları üzerine 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde tamamladı. Uzmanlık alanı Genel Muayene ve Retina’dır.

1993 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları alanında uzmanlık ihtisasını tamamladı. 1992’de Louisiana State University’de çalışmalarda bulunan Prof. Dr. Cengiz Aras, 1993’de Texas Retina Associates’te çalışmalar yaptı. 2000 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde Doçent ve 2006 yılında yine İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde Profesörlüğe yükseldi.

Prof. Dr. Cengiz Aras, 1993-1995 yıllarında Tokat Devlet Hastanesi’nde, 1995-2010 yılları arasında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde 2010-2011’de Bezmialem Vakıf Tıp Fakültesi’nde görev yaptı. 2011-2015 arasında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde yeniden görevde bulunan Prof. Dr. Cengiz Aras, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları (Oftalmoloji) Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi olarak görev yaptı. Dünya Göz Hastanesi’nde görev yaptı. Şu an Özel İstanbul Medipol Hastanesi’nde Göz Hastalıkları alanında hizmet vermektedir. Prof. Dr. Cengiz Aras’ın 47 uluslararası makale, 17 uluslararası bildirisi bulunmaktadır.

Mesleki İlgi Alanları ve Hobileri arasında; Retina, Vitreus Hastalıkları, Nörooftalmoloji bulunmaktadır. Yabancı Dili; İngilizce’dir. Uluslar arası ve ulusal alanda 15’in üzerinde bilimsel makale, yayın, bildiri ve çevirileri mevcuttur. Halen Bağcılar Medipol Hastanesinde görev yapmaktadır. Aktif olarak göz hekimliği yaptığı süre 20 yıl, 5.000’in üzerinde cerrahi vaka deneyimi bulunmaktadır.

Üyelikler
Türk Tabipler Birliği, Amerikan Oftalmoloji Akademisi, Avrupa Retina Uzmanı Derneği, Avrupa Oftalmoloji İleri Bilimler Okulu, Vitroretinal Cerrahi Birimi Türk Oftalmoloji Derneği, Türk Oftalmoloji Derneği ve Türk Oftalmoloji Yeterlilik Konseyi üyesidir.

Prof Dr Cengiz Aras evlidir.

 

 

 

 

 

Yorumlar

 1. Hayal Aslan dedi ki:

  Cengiz bey dünya gözden ayrılmışsınız nasıl ulaşabilirim size lütfen yardımcı olun benim oğlumda retina hastalığı var sizi bana Tülin efehan yönlendirdi dünya gözü aradım ayrıldığınızı söylediler ama hangi hastanede oldugunuz hakkında bilgi vermediler hangi hastanedeziniz logluö 3.5 yaşında

 2. Sevim dedi ki:

  Merhaba Cengiz beyi arayanlar medipol Bağcılar Şubesi’nde bulabilirsiniz bende çok Aradım ama sonunda buldum ben çok memnunum ondan herkese de tavsiye ediyorum bugün görebiliyorsam Cengiz beyin sayesinde ne kadar çok teşekkür etsem az

 3. Abdllah dedi ki:

  Bursada kızınız görmüyor dediler Cengiz bey muan etti goruyor ama az dedi bize umut verip solmaz balci akar hocaya yonlendirdi ve Ogün %10 dedi bize 4 yılın sonunda bursada %8 diyebildiler okadar ameliyat ve müdahale sonrasında .Cengiz bey gerçekten işinin ehli bir doktor
  Herkese gönül rahatlığıyla tavsiye edilen
  Kızım muaynde 6 aylikti şimdi 5 yasinda

Yorum Yaz