Gümüşhane Biyografi Sitemize Hoşgeldiniz, 15 Haziran 2024
Beğen 19

Doç Dr Mehmet USLU

Doç Dr Mehmet USLU

1947 yılında Gümüşhane Merkez Çamlıköy’de dünyaya geldi. Babası Öğretmen Ruşen Bey’in görevi nedeniyle İlkokulu Gümüşhane’de değişik okullarda tamamladı. Kelkit Ortaokulu ve 1963 yılında Gümüşhane Lisesi’ni bitirdi. 1969 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.

1969–1972 arası Pratisyen Hekim olarak Kelkit Sağlık Ocağı’nda görev yaptı. 1972–1976 yılları arası Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana Bilim Dalında ihtisasını tamamladı. Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Doğum Kliniği’nde Uzman Doktor olarak ve Öğretim Üyesi olarak görev yaptı.

Doğum Hastalıkları Kliniği’nin kurulum aşamasında yer aldı ve birçok uygulamaları başlattı. Daha sonra İstanbul Süleymaniye Eğitim Araştırma Hastanesi’nde 6 ay görev yaptıktan sonra İstanbul Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Kadın Doğum Uzmanı ve Klinik Şefi olarak göreve başladı.

1984–1995 yılları arası görev yaptıktan sonra emekli oldu ve 2003 yılına kadar Özel Muayenehanesinde görevine devam etti. Aylık Tıp Dergisi Sendrom’un Yayın Kurulu Üyeliği yaptı. Birçok bilimsel makalesi yayınlandı. Doç Dr Mehmet Uslu evli ve iki çocuk babasıdır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz