Web sitemize hoşgeldiniz, 26 Ocak 2022
Beğen 0

Metin UÇAR

Ad Soyad : Metin UÇAR
Doğum Tarihi : 1971
Ölüm Tarihi :
Yaşadığı Şehir : İstanbul
Mesleği : İş Adamı
Telefon : 0212 424 07 07
Metin UÇAR

1971 yılında Gümüşhane Merkez Arzular Beldesinde doğdu. İlkokulu Gümüşhane’de, Ortaokul ve liseyi Trabzon Fatih Lisesinde okudu. Bilkent Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun oldu. Bilkent Üniversitesinde öğrenci konseyi ve klüplerinde başkanlık görevinde bulundu. Öğrencilik yıllarında aktif siyasi çalışmalar içinde yeraldı.Fatih Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Yerel Yönetimler Yüksek Lisans Programına devam etmektedir.

 

Siyaset Bilimi, Uluslararası İlişkiler ve Gastronomi konularında çeşitli yazı ve makaleleri bulunmaktadır.

 

Uzun yıllar İnşaat, otomotiv ve gıda sektöründe yönetici olarak iş yaşamı içerisinde bulundu. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında başkanlık ve yönetim kurulu üyeliği yaptı. Çeşitli sosyal sorumluluk projeleri içerisinde aktif olarak görev almaktadır. Osmanlı ve Türk Mutfağını Araştırma ve Geliştirme Derneğinin Kurucu Başkanıdır. Osmanlı ve Türk Mutfağının uluslararası arenada tanıtılması için akademik ve kültürel çalışmaları sürdürmektedir.

 

Halen Uçarlar Yapı Ltd. Şti. ve Eşraf Gıda A.Ş. yönetim kurulu başkanlığını yürütmektedir. İyi derecede ingilizce ve orta derecede arapça bilmektedir.

 

Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.