Gümüşhane Biyografi Sitemize Hoşgeldiniz, 16 Haziran 2024
Beğen 8

Hasan KULAKSIZ

Hasan KULAKSIZ

1971 yılında Gümüşhane’nin Şiran ilçesine bağlı Yukarı Kulaca Köyü’nde doğan Hasan KULAKSIZ, ekonomik nedenlerle göç eden ailesiyle birlikte 1983’de Ordu/Ünye’ye taşınmıştır. Babasını 16 yaşında kaybeden Hasan KULAKSIZ bu yaşta iş hayatına atılmak zorunda kalmıştır. Ailesinin burada yapmış olduğu taş parke işinde uzun yıllar deneyim kazanan KULAKSIZ, askerliğinin ardından vizyoner bir karar alarak önce Konya’nın Cihanbeyli ilçesine göç etmiş ve burada ilk şirketinin temellerini atmıştır. Ardından Konya Merkez’deki fabrikayı kuran Hasan KULAKSIZ, planlı ekip çalışmasına, kaliteye ve müşteri memnuniyetine verdiği önem ile elde ettiği başarıların bir sonucu olarak kısa sürede büyüyen şirketine Konya’nın Kulu İlçesindeki üçüncü fabrikasını da ekleyerek İç Anadolu bölgesinin sayılı firmalarından birisi haline gelmiştir.

 

Sosyal sorumluluk faaliyetlerine verdiği önem ve spora tutkusu ile kısa sürede Konya’nın sevilen iş adamlarından biri olan Hasan KULAKSIZ, Konyaspor’da Asbaşkan ve Başkan yardımcılığı görevlerinde bulunmuş ve Konyaspor’u süperliğe taşıyan ekibin içerisinde önemli hizmetler vermiştir. İş dolayısıyla 40’ın üzerinde ülkeyi ziyaret etmiştir.

 

Memleketi Gümüşhane ile bağlantısını hiçbir zaman koparmayan Hasan KULAKSIZ, köyü olan Yukarı Kulaca Köyü derneğinin gerçekleştirdiği tüm sosyal faaliyetlere önemli katkılar sağlamış ve dernek yönetiminde önemli hizmetler yapmıştır. Annesinin vasiyet niteliğindeki nasihati üzerine teknik ekibi ile köyüne giderek fizibilite çalışmalarını yapmış; memleket sevdasının bir yansıması olarak Yukarı Kulaca Köyü’nü, Gümüşhane Valiliğinin onayı ile 322 köy içerisinde “Gümüşhane’nin Örnek Köyü” haline getiren projelerini hayata geçirmiştir.

 

Evli olan Hasan Kulaksız, bir erkek ve bir kız olmak üzere iki evlat babasıdır.

Yorumlar

  1. turan demir dedi ki:

    hep yanındayız başkan

Yorum Yaz