Web sitemize hoşgeldiniz, 07 Ağustos 2022
Beğen 1

Seçim AYDIN

Ad Soyad : Seçim AYDIN
Doğum Tarihi :
Ölüm Tarihi :
Yaşadığı Şehir :
Mesleği :
Telefon :
Seçim AYDIN

Seçim Aydın, 27 Ekim 1957 yılında Gümüşhane’de doğdu. Çeşitli alanlarda (turizm, lojistik, gıda, akaryakıt ) faaliyet gösteren şirketlerin ortağı ve yönetim kurulu üyesi olarak Ankara’da ticaret hayatına atıldı.

Anavatan Partisi Kurucu Üyesi, Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi üyesi, Mamak Belediyesi Meclis Başkanı, Kültür ve Turizm Bakanlığı Denetleme Kurulu Üyesi, Avrasya Turizm Birliği Başkanı olarak görev yaptı.

2015 yılı itibarıyla, Anadolu Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Turizm Meclis Üyesi, Ankara Ticaret Odası (ATO) Meclis Üyesi, Ankara Ticaret Odası Oteller ve Konaklama Tesisleri Meslek Komitesi Başkanı, Ankara Kongre Ziyaretçi Bürosu Kurucusu ve Koordinatörü, Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Dünya turizm piyasalarında “Ankara’yı Marka Yapma” vizyonunu benimseyen Aydın, bu kapsamda Hürriyet Gazetesinde köşe yazarı olarak yazdığı makalelerden oluşan Turistin Not Defteri başlıklı iki kitap yayımlamıştır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.