Gümüşhane Biyografi Sitemize Hoşgeldiniz, 28 Mart 2023
Beğen 3

Üzeyir ÜLKER

Üzeyir ÜLKER

Üzeyir ÜLKER

28.12.1952 yılında Gümüşhane merkez Keçikaya köyünde doğdu. İlk öğrenimini köyünde, ortaokul ve lise öğrenimini Gümüşhane lisesinde tamamladı. 1972 yılında Üniversite hayatına başladığı Orta Doğu Teknik Üniversitesinden (ODTÜ) bilahare özel nedenlerle ayrılıp, Karadeniz Teknik Üniversitesine (KTÜ) girerek öğrenimine burada devam etti. Bu Üniversitenin Makine-Elektrik Fakültesi Makine bölümünden Makine Mühendisi olarak mezun oldu.

Askerlik görevini, Balıkesir Ordonat Okulu ile Ankara 700 Muhabere ve Ana Depo Komutanlığında asteğmen olarak ve mesleğinde çalışarak yerine getirdi.
Meslek hayatına, 1979 yılı sonunda Ankara TCDD Genel Müdürlüğünde mühendis olarak başladı ve askerlik dönüşü TCDD bünyesinde sırasıyla Erzurum ve Sivas da görev yaptı. Erzurum da Lokomotif Atelye Müdürlüğü, Sivas’da ise Servis Müdür Yardımcılığı, Servis Müdürlüğü ve takiben Bölge Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

2003 yılı sonunda TCDD İstanbul 1. Bölge Müdürlüğü görevine atanarak 2003-2009 yılları arasında 6 yıl Bölge Müdürü olarak görev yaptı. Halen 2009 yılı sonu itibariyle atandığı ve 12 ili kapsayan TCDD Malatya 5. Bölge Müdürlüğünde, Bölge Müdürü olarak görev yapmaktadır.

Görevi gereği ve kurumu temsilen Almanya, Belçika, Hırvatistan, Pakistan ve İran da çeşitli yurtdışı görevlerinde bulundu; toplantı, sergi ve seminerlere iştirak etti. İngilizce bilmektedir. Evli olup, ikisi kız biri erkek üç çocuk babasıdır.

Yorumlar

  1. Nejmi çınar dedi ki:

    Müdürüm bende kov lu olup size hayatınızda başarılarınızın devamını diliyorum.
    0505 431 91 46

  2. Üzeyir ÜLKER dedi ki:

    Değerli hemşehrim merhaba… Güzel dileklerin için teşekkür ederim… Görüşmek dileğiyle…

Yorum Yaz