Gümüşhane Biyografi Sitemize Hoşgeldiniz, 02 Aralık 2023
Beğen 7

Prof. Dr. Çetin KADAKAL

1975 yılında Gümüşhane’nin merkez Süle Köyü’nde doğdu. Emekli öğretmen Erdoğan Kadakal’ın oğludur. İlkokulu Süle Köyü İlkokulu’nda, ortaokul ve lise öğrenimini ise Gümüşhane Anadolu Lisesi’nde yapmıştır. 1993 yılında girdiği Celal Bayar Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü’nden 1997 yılında Bölüm ikincisi ve Fakülte üçüncüsü olarak Gıda Mühendisi ünvanıyla mezun oldu.

Aynı yıl Pamukkale Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü’ne araştırma görevlisi olarak atandı ve aynı bölümde 2000 yılında master öğrenimini tamamladı. 2000 yılında Yüksek Öğrenim Kanunun’nun geçici 35. maddesi uyarınca Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü’ne doktora yapmak amacıyla görevlendirildi ve 2003 yılında adı geçen bölümde Prof. Dr. Nevzat ARTIK danışmanlığında doktora öğrenimini tamamladı. Doktora öğrenimi sırasında 2001-2002 yıllarında Türk Standartları Enstitüsü’nün Mamul Gıdalar Hazırlık Grubu’nda raportör olarak görev yaptı. 2004 yılında Pamukkale Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü’ne Yrd. Doç. olarak atandı.

Akademisyen, Pamukkale Üniversitesi Mühendislik Bilimleri Dergisi’nde 2 yıl yayın Koordinatörü olarak görev yaptı. Halen Pamukkale Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü’nde Doç. Dr. olarak görev yapmaktadır.

Çetin Kadakal’ın biri kitap (Domates ve Domates Ürünleri) olmak üzere yurtdışında yayınlanmış 25 makalesi, yurtdışında sunulmuş 6 bildirisi, yurt içinde yayınlanmış 24 makalesi ve yurtiçinde sunulmuş 7 bildirisi olmak üzere toplam 62 eseri bulunmaktadır.
Erdoğan Alperen ve Alp Kaan adında iki çocuk babasıdır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz