Gümüşhane Biyografi Sitemize Hoşgeldiniz, 04 Mart 2024
Beğen 12

Ekrem KALKAN

Ekrem KALKAN

1984 yılında Gümüşhane’de doğdu. İlk, orta ve lise öğreniminden sonra 2013 yılında İstanbul Üniversitesi / Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi / Fransız Dili Eğitimi Anabilim Dalı / Fransızca Öğretmenliği Programından mezun oldu. 2017 yılında, İstanbul Üniversitesi / Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nde Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı kapsamında Türkiye’de Yabancı Dil Öğretmeni Yetiştirme Politikaları adlı teziyle yüksek lisansını tamamladı. 2014-2021 yılları arasında Sancaktepe Belediyesi’nde spor yöneticisi olarak çalıştı. Spor alanında sayısız ulusal ve uluslararası organizasyon gerçekleştirdi. Türkiye’de bir ilk olan Sporcu Performans Laboratuvarı projesi ekibinde yer aldı. Yabancı Dil Öğretmeni Yetiştirme Politikaları ve Türkiye’de Ağız Çalışmaları ile ilgili bilimsel toplantılarda sunulmuş bildirileri, çeşitli dergilerde yayımlanmış makaleleri ve Siyasi Söylem (Alter, 2015), Gümüşhane, Kelkit, Söğütlü Ağzı (İnceleme-Derleme-Sözlük) (DBY, 2021) adlı kitapları bulunmaktadır.

 

Sancaktepe Gümüşhaneliler Derneği – GÜSAD’ın kurucu üyesidir. 2015-2018 yılları arasında Gümüşhane Dernekler Federasyonu – GÜDEF’te, Anadolu Yakası (1. Bölge) Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi. Türk Eğitim Sistemi’ni belirli ve istikrarlı bir politikaya kavuşturmak için “adanmış öğretmen profili”ni merkeze alan yerli ve milli bir eğitim modeli üzerinde çalışmalarına devam etmektedir.

 

Değerli bir büyüğünün fotoğraf makinesi hediye etmesi ile başlayan sanat serüveninde, fotoğraf gezileri ve sosyal medya dersleri ile sürekli kendisini geliştirdi. Ulusal ve uluslararası birçok fotoğraf yarışmasından ödüller aldı, sergiler açtı, jüri üyeliği yaptı. 2021 yılında Sancaktepe Fotoğraf Akademisini kurarak fotoğraf eğitimlerine başladı.

 

Fotoğraflarının bulunduğu siteler:

www.ekremkalkan.com

https://www.instagram.com/kecags/

Yorumlar

  1. adem türkel dedi ki:

    Ekrem bey, fotoğraflarınızı beğeni ile takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim.

Yorum Yaz