Gümüşhane Biyografi Sitemize Hoşgeldiniz, 16 Haziran 2024
Beğen 1

Emrah Halit TUNCEL

Emrah Halit TUNCEL

Emrah Halit TUNCEL 1993 yılında Gümüşhane’de doğdu. Babasınının adı Baki Turan, Annesinin adı Aslıgül’dür. Gümüşhane İli Anavatan Partisinin Kurucularından, Gümüşhane Belediye Başkan Vekilliği görevinde bulunan Halit Ziya TUNCEL’in torunudur.

İlk ve orta öğrenimini Ankara’da tamamladı. 2011 Yılında Kızılcahamam Anadolu Lisesinden mezun oldu. Aynı yıl Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandı. 2015 yılında mezun olduktan sonra 1 yıl süre ile Ankara Barosunda staj gördü. 2016 yılından itibaren Ankara’da serbest avukatlık yapmaya başladı. Anfa Güvenlik Hiz. ve Sis. Ltd. Şti.‘nde Hukuk Müşaviri görevinde bulundu. 2017-2019 yılları arasında Seğmenler Su A.Ş.’nde danışmanlık ve vekillik görevini yürüttü. Av. Emrah Halit Tuncel aynı zamanda Arabuluculuk Daire Başkanlığına kayıtlı uzman olarak arabulucu olup, avukat olan eşiyle beraber Ankara’da serbest avukatlık yapmaktadırlar.

Ankara Sincan İlçe Seçim Kurulu üyesi olan Emrah Halit TUNCEL halen Sincan Belediye Başkanlığının hukuk vekilliği görevini ifa etmektedir.

  • Avukat, E
  • 3.318 kez görüntülendi

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz