Gümüşhane Biyografi Sitemize Hoşgeldiniz, 15 Haziran 2024
Beğen 8

Fuat AKDAĞ

Fuat AKDAĞ

1966 yılında Gümüşhane Merkez Bağlarbaşı Mahallesi’nde doğdu. Babası Tayyar Bey, annesi Dursen Hanımdır. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. Yüksek öğrenimini Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde tamamladı.

TRT’de başladığı spor muhabirliğinin kariyer basamaklarında hızla yükseldi. Mesleğindeki başarısı ve kendine has tarzı ile sporseverlerin gönlünde taht kurdu. ATV’de muhabir olarak çalıştıktan sonra NTV’ye geçti ve NTV Spor Müdürü olarak görev yaptı. Santra ve 90 Dakika programlarının sunuculuğunu yapan Akdağ seviyeli ve esprili üslubu ile dikkat çekmektedir.

Futbolseverlerin ilgiyle takip ettiği Not Defteri programını Rıdvan Dilmen ile ekrana taşıdı. Televizyoncu kimliğinin yanında farklı hobileri ile de gündeme gelen Akdağ, özellikle organik tarım konusunda NTV’nin Yeşil Ekran bölümünde de bir program yapıyor. Fuat Akdağ evlidir.

 

Fuat Akdağ, 1966 yılında Gümüşhane’nin Bağlarbaşı Mahallesi’nde dünyaya gelmiştir. Babası Tayyar Bey, annesi Dursen Hanımdır. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı.

Eğitimini Ankara’da devam ettiren Akdağ, lise öğrenimini tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi’ni kazandı.

Hayalinde Spor muhabirliği olan Akdağ, bir süre sonra eğilim gösterdiği bu alanda ilerlemeye başladı ve kariyerine TRT ekranlarında başladı. Burada, kendisine has tarzı ile fark edilen Fuat Akdağ, daha sonra ATV ekranlarına geçiş yaptı. ATV’de kısa bir süre çalışan başarılı isim, sonrasında NTV ekranlarının yeni spor yüzleri arasına katılım gösterdi. NTV’de spor müdürlüğü görevini üstlenen Fuat Akdağ, Santra ve 90 Dakika gibi programların sunuculuğunu da gerçekleştirmiştir. Futbolseverlerin ilgiyle takip ettiği Not Defteri programını Rıdvan Dilmen ile ekrana taşıdı. Fuat Akdağ, 14 Mart 2018 tarihinde NTV bünyesindeki görevinden ayrıldı. NTV’den ayrılmasının ardından işsiz kalmayan Fuat Akdağ, CNN Türk’te yeni bir spor programı yapmaya başladı.

Yorumlar

  1. mehmet dedi ki:

    size çok hayranıyım….başarıların devamını diliyorum

Yorum Yaz