Gümüşhane Biyografi Sitemize Hoşgeldiniz, 23 Nisan 2024
Beğen 16

Serkan KAYA

Serkan KAYA

İstanbul Küçükçekmece’de doğdu.Aslen Şiran İncedere (Tamara) Köyündendir. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladı. 2006 yılında Balıkesir Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 2008 yılında Tekirdağ’da askerlik vazifesini yaptı.

İstanbul’da bir çok sivil toplum kuruluşunda görev alan Kaya 2005 yılında Genç Gümüşhaneliler Grubu kurucu üyeliği, 2014-2018 yılları arası Gümüşhane İktisadi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (GİYAD) Başkanlığ, Gümüşhane Mühendis ve Mimarlar Platformu (GÜMÜP) Genel Sekreterliği, Gümüşhane Dernekler Federasyonu (GÜDEF) Genel Başkan Yardımcılığı, Esenyurt Gümüşhanespor Yönetim Kurulu üyeliği, Şiran Eğitim ve Kalkınma Vakfı (ŞEKAV) Yönetim Kurulu Üyeliği, Türk Mühendisler Birliği , İMO Üyeliği, Esenyurt Mimar ve Mühendisler Derneği Genel Sekreterliği, Gümüşhane Sanayici ve İş Adamları Derneği(GÜSİAD) Yönetim kurulu üyeliği , halen kurucu Genel Başkanı olduğu Şiran Dernekler Federasyonu (ŞİDEF)’nunda Genel Başkanlık görevini sürdürmektedir. Ayrıca Trabzonspor ve Şiran Akademispor genel kurul üyesidir.

Haber 29’un kurucularından olup, Esenyurt’ta kendisine ait olan Gümüş Mühendislik ve Mimarlık çatısı altında Proje-Taahhüt, yapı denetim ve riskli yapı analizi, üst yapı hizmetleri vermektedir. Kaya, orta derecede İngilizce bilmekte olup, evlidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz