Gümüşhane Biyografi Sitemize Hoşgeldiniz, 14 Temmuz 2024
Beğen 3

Arzuhan DOĞAN YALÇINDAĞ

Arzuhan DOĞAN YALÇINDAĞ

1964 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Aslen Kelkitlidir. Aydın Doğan’ın kızıdır.Öğrenimini sırasıyla Saint–Michel Lisesi, Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü ve Londra Amerikan Üniversitesi İşletme Bölümü’nü tamamladı. 1990–1993 yıllarında Milpa A.Ş. bünyesinde, Alman Quelle firması ile birlikte Mail Order Şirketini kurdu ve Yöneticiliğini yaptı. 1994–1995 arası Alternatif Bank’ın kuruluş çalışmalarına katıldı ve Yönetim Kurulu’nda yer aldı.

1995–1996 arası Milliyet Dergi Grubu’nun Yönetiminde görev aldı ve Finans Bölümü Sorumluluğunu üstlendi. 1996–2005 arası KANAL D TV birimlerinde görv aldı. 1999’da CNN International ile Doğan Yayın Holding arasında haber kanalı kurulması yönündeki çalışmaları başlattı ve proje Amerikalı Time Warner grubu ile ortak olarak 2000’de CNN Türk adıyla yayın hayatına başladı. 2005’den beri Doğan TV İcra Kurulu Başkanlığı ve Doğan Holding Yönetim Kurulu Üyeliği devam etmektedir. Aydın Doğan Vakfı kurucularından olup Vakıf Yönetim Kurulu Üyesidir.

2007-2010 arası Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinde bulundu. Avrupa Birliği İçin Kadın İnisiyatifinin Kurucu Başkanı olarak Türkiye adına AB Ülkelerinde lobi çalışmalarını yürüttü. Dünya Ekonomik Forum tarafından Genç Global Lider seçildi. (TABA) Türk Amerikan İşadamları Derneği, (TEGV) Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği, KAGİDER) Kadın Girişimciler Derneği Kurucu Üyeliği ve (TÜSEV) Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği yapmaktadır.

Halen Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır. 2011 yılında Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Kulübü tarafından Yılın İşkadını ünvanı verildi. Evli ve iki çocuk annesidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz