Gümüşhane Biyografi Sitemize Hoşgeldiniz, 04 Mart 2024
Beğen 1

Halil İbrahim ATEŞ

Halil İbrahim ATEŞ

1969 yılında Gümüşhane İli Merkez Tekke beldesinde doğdu. İlkokulu Tekke İlköğretim Okulu’nda okudu. Orta ve Lise öğretimini Gümüşhane İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. 1986 yılında üniversite sınavına girerek Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni kazandı. Bir yıl İlahiyat Fakültesi’nde Arapça hazırlık sınıfını okuduktan sonra tekrar üniversite sınavına girerek aynı üniversitenin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesini kazandı ve 1992 yılında fakülteyi bitirdi.

1992 yılında İl Sağlık Müdürlüğünün açmış olduğu Devlet Memurluğu alım sınavını birincilikle kazanarak memuriyete başladı. 1994 yılında askerliğini 239 kısa dönem olarak İzmir ve Ankara illerinde yaptı. Memuriyeti sırasında 1999 ve 2004 yılları arasında KTÜ Gümüşhane Meslek Yüksek Okulunda “Personel ve İşletme Yönetimi, Para,Banka, Pazarlama, Muhasebe Denetimi” gibi derslere ücretli öğretim görevlisi olarak girdi.

Gümüşhane İl Sağlık Müdürlüğünde Yataklı Tedavi Şube Müdürlüğü, Strateji ve Koordinasyon Birim Sorumlusu ve İdari İl Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Şuan da kadrosu İl Sağlık Müdürlüğü’nde bulunmakla beraber Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu, Gümüşhane İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinde “Sözleşmeli Uzman” olarak çalışmakta 21 yıllık devlet memuriyet hizmeti bulunmaktadır. Evli ve 3 çocuk babasıdır

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz