Gümüşhane Biyografi Sitemize Hoşgeldiniz, 16 Haziran 2024
Beğen 1

Mükerrem KALKAN

Mükerrem KALKAN

Gümüşhane ilinin Kelkit ilçesine bağlı Söğütlü Beldesi’nde 1978 yılında doğdu. İlköğrenimini Söğütlü İlköğretim Okulu’nda, ortaöğrenimini Kelkit Muammer ve Enver Şahin İmam Hatip Lisesi’nde, yüksek öğrenimini Atatürk Üniversitesi Erzincan Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği bölümünde tamamladı.

Sakarya Kaynarca Fatih İlköğretim Okulu´na 2002 yılında atandı. Daha sonra Gümüşhane Kelkit Cumhuriyet İlköğretim Okulu´na tayin oldu. Söğütlü İlköğretim Okulu, 75.YIL İMKB YİBO, Deredolu İlköğretim Okulu´nda Müdür Yardımcısı olarak çalıştı. Ankara Altındağ Hayme Hatun Ortaokulu ve Gölbaşı Şehit Bülent Göçer Ortaokulu´nda Türkçe Öğretmeni olarak çalıştı. Gölbaşı TEK Ortaokulu´nda Müdür Yardımcısı olarak çalıştı. 2017 den beri Ayşe Özbağı İlk/Ortaokulu’nda Müdür olarak görev yapmaktadır.

Ahmet Yesevi Üniversitesi’nde ” Eğitim Yönetimi ve Denetimi ” alanında Yüksek Lisans eğitimini 2009 yılında bitirdi. Yüksek Lisans bitirme projesini “Eğitimde Sosyal Sorumluluk ve Hesap Verebilirlikle İlgili Yönetici Görüşleri” (Gümüşhane İli Örneği) konusunda hazırladı. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünü 2015 yılında bitirdi. Gümüşhaneli Şairler Antolojisi’nde (2007), Türk Şairleri Şiir Antolojisi’nde (2007), Gümüş Portreler’de (2010), Herfene, Kardelen, Bilimin ve Aklın Aydınlığında EĞİTİM adlı dergilerde yer aldı. Yazıları Kuşakkaya Gazetesi’nde, şiirleri ise ulusal şiir sitelerinde yayınlanmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz