Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Ekim 2021
Beğen 7

Nevzat ŞAHİN

Ad Soyad : Nevzat ŞAHİN
Doğum Tarihi :
Ölüm Tarihi :
Yaşadığı Şehir : İstanbul
Mesleği : Kamu Yönetimi Uzmanı
Telefon :
Nevzat ŞAHİN

Babasının memleketi olan Gümüşhane Merkez Akhisar köyünden, Muş ili Malazgirt ilçesine göç etmesi sonrası 1967 yılında doğdu. İlk ve orta öğrenimini burada tamamladıktan sonra lise hayatını ilk yılını 1979 Trabzon’da, kalan yıllarını Bursa’da tamamladı. 1986 yılında Bursa Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde Uluslararası İlişkiler bölümünü bitirdi.

Kurumsal çalışma hayatına ilk olarak 1989 yılında Bursa Setbaşı Vergi Dairesinde başladı. 1990 yılında açılan İçişleri Bakanlığı Kontrolörlük sınavını kazanınca Ankara’da göreve atandı. Başkontrolör olarak görev yürüttü. Halen Bakanlık Kontrolörleri İstanbul Grup Başkanlığında Başkontrolörlük görevine devam etmektedir. Belediyelere danışmanlık hizmeti vermektedir. Ayrıca, Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresinde Kamu Yönetimi uzmanlığı yüksek lisans programını bitirerek “Kamu Yönetimi Uzmanı” oldu. 1998 yılında Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde İşletme anabilim dalında Yönetim ve Organizasyon Bölümünde doktoraya başlamış olup, tez aşamasında bu eğitimine ara vermiştir.

Kitapları : Belediyelerin Mali Yönetimi ve Sorunları, Doğrudan Temin Usulü ve Kamu İhale Rehberi adlı üç kitabı vardır.

Kamu ve yerel yönetim sorunlarına ilişkin çeşitli dergilerde çok sayıda makale yayınlanmıştır.Gümüşhane Haberlerimize Gözatın


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.