Gümüşhane Biyografi Sitemize Hoşgeldiniz, 15 Haziran 2024
Beğen 6

Prof.Dr. Coşkun ŞAHİN

1965 yılında Gümüşhane Merkez Akhisar köyünde doğdu. İlkokul, ortaokul ve liseyi Trabzon’ da okudu. İlk tercih olarak girmiş olduğu GATA askeri Tıp Fakültesi’nden 1988 yılında mezun oldu. İki yıllık mecburi hizmetten sonra GATA H.Paşa Eğitim Hastanesi’nde üroloji ihtisası yaptı. İhtisası bittiği 1995 yılından itibaren 7 yıl süre ile Erzurum Mareşal Çakmak Asker Hastanesi Üroloji Servis Şefliği görevini yürüttü. 2002 yılından beri atanmış olduğu Taksim Gümüşsuyu Asker Hastanesi’nde üroloji servis şefliğini yürüttü. Nisan 2004 de üroloji doçenti ünvanını aldı. 2010 yılı Şubat ayında emekli olarak Özel Sema Hastanesi’nde çalışmaya başladı. Nisan 2013 tarihinde Fatih Üniversitesi’nden Profesörlük ünvanını aldı.
Ulusal ve uluslar arası çeşitli dergilerde yayınlanmış 18 yurtdışı yayın, 60 yurtdışı bildiri, 58 yurtiçi bildiri ve 55 yurtiçi yayını mevcut. 1994 yılında Almanya da Ulm Üniversitesinde Radikal Sistektomi ve ileal mesane konusunda deneyimlerini pekiştirmek için bulundu. Türk Üroloji Derneği, Türk Androloji Derneği, Çocuk Ürolojisi Derneği üyesidir.

Erişkin üroloji ( Rekonstrüktif üroloji, üroonkoloji, androlojik cerrahi, ) , çocuk ürolojisi ( inmemiş testis, hipospadias, epispadias, laparoskopik cerrahi, vesikoüreteral reflü cerrahisi ) ile yakından ilgileniyor.

İngilizce ve almanca biliyor.

Prof. Dr. Coşkun ŞAHİN Evli ve üç çocuk babasıdır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz