Gümüşhane Biyografi Sitemize Hoşgeldiniz, 23 Nisan 2024
Beğen 3

Op Dr Mustafa UĞUR

Op Dr Mustafa UĞUR

1949 yılında Gümüşhane Merkez Yaydemir (Moskufa) Köyü’nde dünyaya geldi.İlk, orta ve lise eğitimini Gümüşhane’de tamamladı. Gümüşhane Öğretmen Okulu’ndan mezun oldu. Kırşehir’de 2 yıl Matematik Öğretmeni olarak çalıştı. 1974 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi. Pratisyen Hekim olarak Bingöl Kiğı ve Genç Devlet Hastanesi’nde görev yaptı. Kaymakam Vekili olarak görev aldı.
1981 yılında İstanbul Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Kliniği’nde Genel Cerrahi Alanında İhtisas eğitimini tamamlayarak Genel Cerrahi Uzmanı oldu. Gökçeada Devlet Hastanesi’nde görev yaptıktan sonra 1981–1985 yılları arasında Kırklareli Devlet Hastanesi’nde Genel Cerrahi Uzmanı ve Hastane Başhekimi olarak görev yaptı. 1985 yılından itibaren Trabzon Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Genel Cerrahi Uzmanı olarak görev yapmakta iken 14.04.2010 tarihinde Trabzon’da geçirdiği ani rahatsızlık sonrası vefat etti.
Trabzon’da yıllarca Gümüşhanelinin ve garibin yanında değerli bir hemşerimizdi. Op Dr Mustafa Uğur evli ve üç çocuk babasıydı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz