Web sitemize hoşgeldiniz, 03 Ağustos 2021
Beğen 6

Oytun ARSLAN

Ad Soyad : Oytun ARSLAN
Doğum Tarihi : 1985
Ölüm Tarihi :
Yaşadığı Şehir : Almanya - Aachen
Mesleği : Elektrik-Elektronik Mühendisi
Telefon :
Oytun ARSLAN

Aslen Gümüşhane/Şiran – Bolluk Köyü (Pağnik) nüfusuna kayıtlı olup babası Hamit ARSLAN’ ın görevi nedeniyle 1985 yılında Giresun’ da doğdu. Öğretmen olan babasının görevi nedeniyle ilk, orta ve lise eğitimlerine Adana’ da devam etti. 2001-2002 eğitim-öğretim yılında Adana Fen Lisesinden birincilikle mezun oldu.

2002 yılı ÖSYS sınavında Türkiye 63. olarak Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümüne girdi. Aynı zamanda Arizona State University (ASU) eğitimine devam etti ve 2007 yılında yüksek onur derecesi ile mezun oldu.
TEV ve DAAD (Deutscher Akademischer Austausch Dienst) sınavlarında başarılı olduktan sonra Almanya’ da eğitime hak kazandı. Önce Frankfurt’ ta Almanca dil eğitimine davet edildi. Münih Teknik Üniversitesi’ nde (TUM – Tecnische Universität München) Akıllı Ulaşım Sistemleri (ITS – Intelligent Transporting Systems) konusunda master eğitimini 2009 yılında tamamladı. Aynı yıl Darmstad Teknik Üniversitesi’ nde (TUD – Tecnische Universität Darmstadt) araştırma görevlisi olarak çalıştı. Halen Aachen’ de yaşamakta olup IVU Traffic Technologies firmasında Türkiye direktörü olarak çalışmaktadır.
Çeşitli dergilerde yayınlanmış makaleleri bulunan Oytun ARSLAN çok iyi derecede İngilizce, Almanca ve Fransızca bilmektedir.Gümüşhane Haberlerimize Gözatın


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.