Gümüşhane Biyografi Sitemize Hoşgeldiniz, 16 Haziran 2024
Beğen 1

Tekin ATAY

Tekin ATAY

1978 yılında Gümüşhane’nin Merkez Aktutan Köyü’nde doğdu.Gazeteciliğe henüz lise öğrencisi iken 1992 yılında Gümüşhane’nin Sesi Gazetesi’nde başlayan Atay, Türksesi ve Karadeniz Olay Gazetelerinin yanı sıra Hürriyet Haber Ajansı ve Akşam Gazetesinin Gümüşhane Muhabirliğini yaptı. 1997’de Hürriyet Haber Ajansı Trabzon Bürosu’nda muhabir olarak çalışmaya başladı ve sonradan adı Doğan Haber Ajansı olarak değişen bu kurumdan 2006 yılında ayrılarak Karadeniz’den Günebakış Gazetesi’ne geçti.

Bu gazetede muhabirlik, köşe yazarlığı ve yayın kurulu üyeliği görevlerinde bulundu. 2008’de Habertürk Gazetesi kadrosuna katıldı ve bir yıla yakın Trabzon’da görev yaptıktan sonra 2009 yılında Habertürk Akdeniz Bölge Temsilcisi olarak Antalya’ya atandı. Antalya, Isparta, Burdur ve Afyonkarahisar illerindeki haber akışından sorumlu olan Atay, halen bu görevini sürdürmektedir.

Birçok gazetecilik ödülü bulunan Atay, son olarak 2010 yılında Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından “En İyi Siyasal Haber” dalında başarı ödülüne layık görüldü. Gazetecilik mesleği nedeniyle yarım bıraktığı yükseköğrenimini Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde sürdüren Atay, Trabzon ve Antalya Gazeteciler Cemiyetleri üyesidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz