Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Ekim 2021
Beğen 3

Aydın AKDENİZ

Ad Soyad :
Doğum Tarihi :
Ölüm Tarihi :
Yaşadığı Şehir :
Mesleği :
Telefon :
Aydın AKDENİZ

1953 yılında Gümüşhane Merkez Akgedik (Zimon) Köyü’nde doğdu. İlkokulu köyünde, ortaokulu Atatürk Ortaokulu’nda ve lise eğitimini Trabzon Lisesi’nde (1969-1970) tamamladı.Diyarbakır’da vatani görevini tamamladıktan sonra 1975 yılında Trabzon Tercüman ve Akajans Bölge Müdürlüğü’nde muhabir olarak çalışmaya başladı. 1975 yılında Akajans Bölge Müdürü oldu. 1979 yılında Türk Haberleri Ajansı Trabzon Bölge Müdürü olarak görev yaptı. 1980 yılında Anadolu Ajansı (AA) kurucuları arasında yer aldı.

 

1995 yılında Anadolu Ajansı’ndan emekli oldu. Emeklilik sonrası Türksesi Gazetesi Genel Yayın Müdürlüğüne getirildi. 1996 yılında Karadeniz Olay Gazetesi Genel Yayın Koordinatörlüğüne getirildi. 2000 yılında Türksesi Gazetesi Genel yayın Müdürlüğüne ikinci kez getirildi. Halen Türksesi Gazetesi Genel Yayın Müdürü olarak çalışmaktadır.
Trabzon Yazarlar Birliği’nin Kurucu Üyeliği ve Genel Sekreter Yardımcılığı yaptı. Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nde altı yıl başkan yardımcılığı yaptı. Trabzon Gümüşhaneliler Derneği kurucusu ve yönetim kurulu üyeliği yaptı. Derneğin yayın organı Zigana Gazetesi’nin Editörlüğü ve Genel Yayın Müdürlüğünü yaptı. GÜSİAD Trabzon Şubesi’nin kurucusu ve Genel Sekreterliğini yaptı. 1990–1996 arasında üç dönem başkanlığını sürdürdü. Trabzon İdmanocağı Spor Kulübü Genel Sekreteri olarak görev yaptı. Aydın Akdeniz evli ve üç çocuk babasıdır.Gümüşhane Haberlerimize Gözatın


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.