Gümüşhane Biyografi Sitemize Hoşgeldiniz, 04 Mart 2024
Beğen 7

Aydın AKDENİZ

Aydın AKDENİZ

Gümüşhane Merkez Akgedik (Zimon) Köyü’nde 1953 de doğdu. İlkokulu köyünde, ortaokulu Atatürk Ortaokulu’nda ve lise eğitimini Trabzon Lisesi’nde (1969-1970) tamamladı.Diyarbakır’da vatani görevini tamamladıktan sonra 1975 yılında Trabzon Tercüman ve Akajans Bölge Müdürlüğü’nde muhabir olarak çalışmaya başladı. 1976 yılında Akajans Bölge Müdürü oldu. 1978 yılında Türk Haberleri Ajansı Trabzon Bölge Müdürü olarak görev yaptı. 1979 yılında Anadolu Ajansı (AA)Trabzon Bölge Müdürlüğü kurucuları arasında yer aldı.

1995 yılında Anadolu Ajansı’ndan emekli oldu. Emeklilik sonrası Trabzon Türksesi Gazetesi Genel Yayın Müdürlüğüne getirildi. 1996 yılında Karadeniz Olay Gazetesi Genel Yayın Koordinatörlüğüne getirildi. 2000 yılında Türksesi Gazetesi Genel yayın Müdürlüğüne ikinci kez getirildi.9 yıl Türksesi Gazetesi Genel Yayın müdürlüğü görevinde bulundu.

Bu arada Trabzon Yazarlar Birliği’nin Kurucu Üyeliği ve Genel Sekreter Yardımcılığı yaptı. Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nde altı yıl başkan yardımcılığı yaptı. Trabzon Gümüşhaneliler Derneği kurucusu ve yönetim kurulu üyeliği ve başkanlığını yaptı. Derneğin yayın organı Zigana Gazetesi’nin Editörlüğü ve Genel Yayın Müdürlüğünü yaptı. GÜSİAD Trabzon Şubesi’nin kurucusu ve Genel Sekreterliğini yaptı. 1993–1996 yılları arasında 2 dönem başkanlığını sürdürdü. Trabzon İdmanocağı Spor Kulübü Genel Sekreteri olarak görev yaptı. Halen Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Yönetiminde Başkan yardımcısı olarak görevini yürütmektedir.

Aydın Akdeniz evli ve üç çocuk babasıdır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz