Gümüşhane Biyografi Sitemize Hoşgeldiniz, 16 Haziran 2024
Beğen 21

Cevat NAS

CEVAT NAS

1958 yılında Gümüşhane’nin Olucak (İmera) köyünde doğdu. ilk okulu Olucak köyünde ,Orta Okul ve Liseyi Gümüşhane merkezde okudu. Sonra Ankara Elektro Teknik Yüksek Okulunda bir müddet okudu, o zamanki anarşik olaylardan dolayı bu okulu bıraktı. Gümüşhane Mareşal Çakmak Eğt Enstitüsünde okudu,mezun oldu .
*
Merkezde babasının iş yerinde de esnaflıkla meşgul oldu. Yedi yıl Gümüşhane Ülkü Ocakları yönetim kurulunda görev yaptı.
*
1979 yılında Konya ili Beyşehir ilçesine öğretmen olarak atandı.5 yıl Beyşehir’de ,1 yıl Yozgat -Çekerek ilçesinde öğretmenlik yaptı.Kocaeli-Gebze ye atandı. 3 yıl Gebze’de görev yaptı.Kocaeli- Hereke Nuh çimento İ Ö Okuluna atandı .20 yıl da bu okulda görev yaptı. Bu sırada lise yıllarından beri şiir ve makaleler yazmayı daha öne çıkararak bazı gazetelerde ve dergilerde de yazmaya başladı.Tatil günlerin de değişik dershanelerde 20 yıl öğretmenlik yaptı. Emekli olunca Özel Körfezim İ Ö Okulunda bir müddet çalıştı.
*
Körfez Türk Eğitim Sen yönetim kurulu üyeliği,Kocaeli Türk Eğitim Sen denetleme kurulu başkanlığı da yapan Cevat Nas, emekli olduktan sonra da makaleler ve şiirler yazmaya devam etti.
Bir çocuk babası olan Cevat Nas ,Kocaeli-Körfez İlçesinde ikamet etmektedir.
*
Almanya’da Basbug bız com ve dergisinde ,Kocaeli’nde; Söz Kocaeli Gazetesinde, Hedef Kocaeli Gazetesinde, Körfez Gazetesinde ,Kocaeli Aydınlar Ocağı’nda ve Gümüşhane’de; Gümüşhane Haber Gazetesinde, Haber 29 Gazetesinde ,Gümüşhane’nin Sesi Com da ve ayrıca Turan Sesi ve Milli Refleks dergi ve comların da halen köşe yazıları ve şiirler yazmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz