Gümüşhane Biyografi Sitemize Hoşgeldiniz, 15 Haziran 2024
Beğen 3

Bünyamin AYGÜN

Bünyamin AYGÜN

Gümüşhane Köse İlçesinde dünyaya geldi. Fotoğrafçılığa 1986’da Trabzon’da başladı.Aynı yıl Trabzon Kuzey Haber Gazetesi’nde foto muhabirliğinden sonra sırasıyla Günaydın, Hürriyet, Türkiye gibi gazetelerin çeşitli illerde bölge muhabirliğini yaptı. Ardından İHA (İhlâs Haber Ajansı), Hürriyet Haber Ajansı ve DHA gibi ajanslarda muhabirlik yaptı. DHA muhabiriyken ABD’nin Irak operasyonunda iki buçuk ay sınırda haberci olarak görev aldı.

2003 yılında Milliyet Gazetesinde foto muhabirliğine başladı. 1998 yılında “Tüm Yönleriyle Köse” adlı kitabın fotoğraflarına imza atan Aygün, 2006 yılında Anadolu’da kadınların yaşam şartlarını anlatan “Işığa Tutunmak” adlı fotoğraf kitabını Truva Yayınları’ndan çıkardı.

Hava fotoğraflarından oluşan ilk kişisel fotoğraf sergisini Feshane’de, “Gökkuşağı Altında Bir Şehir” adıyla 2008’de açtı. Gümüşhane’nin ilk defa havadan çekilen fotoğraflarının da yer aldığı 210 fotoğrafla Gümüşhane adlı bir albüm kitap çıkardı ve kitabın tüm gelirini Gümüşhaneli üniversite öğrencilerine bağışladı. Kül adlı kitabı 2010 yılında çıkardı. Aygün, Milliyet Gazetesindeki görevini halen sürdürmektedir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz