Gümüşhane Biyografi Sitemize Hoşgeldiniz, 16 Haziran 2024
Beğen 30

Dumrul Şahin AYGÜN

Dumrul Şahin AYGÜN

1969 tarihinde Gümüşhane’nin Köse ilçesinde doğdu. Köse Merkez İlkokulu, Köse Ortaokulu ve Gümüşhane Lisesindeki eğitiminden sonra Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesinden mezun oldu. Daha sonra Adalet Yüksekokulu, Emlak ve Emlak Değerleme Yüksekokulu ile İş Sağlığı ve Güvenliği Yüksekokullarından mezun oldu.

 

1990 yılında Gümüşhane PTT Başmüdürlüğü Muhasebe Müdürlüğünde başlayan memuriyet hayatına 2002 yılından itibaren Ankara’da PTT Genel Müdürlüğü Muhasebe ve Finansman Daire Başkanlığında devam etti. PTT’de memur, muhasebeci, şef ve müdür olarak farklı birimlerde görev yaptı.

 

2011 yılından itibaren Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında Hukuk İşleri Genel Müdürlüğünde Şube Müdürü, Şehit Yakınları ve Gaziler Genel Müdürlüğünde Daire Başkanı olarak görev yaptı. Halen Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Kadının Statüsü Genel Müdürlüğünde Sosyal Statü Daire Başkanı olarak görev yapmaktadır.

 

Ankara Üniversitesi –Avrupa Toplulukları Araştırma ve Uygulama Merkezi’nde “Avrupa Birliği Temel Eğitim Kursu” aldıktan sonra, Vergi Mevzuatı, Mali Tablo Analizleri, İşletme Bütçeleri Analizi, Bütçe Kontrol Teknikleri, Kurumlar Vergisi, Yabancı Dil (İngilizce), Bilgisayar Programları, Yönetici Yetiştirme- Geliştirme vb. birçok alanda kurs ve eğitim aldı. Çeşitli dergilerde yayınlanmış makaleleri bulunmaktadır. Ayrıca “Avrupa Birliği ve Türkiye’de Kırsal Kalkınmada Kadının Rolü” tez kitabı bulunmaktadır.

 

Birçok STK ve dernekte kurucu üye ve yönetimlerde görev aldı. 1986 -2002 yılları arasında amatör olarak çeşitli kulüplerde futbol oynadı ve atletizm yarışmalarına katılarak ödüller aldı. Hukuk Fakültesi’nde eğitim gören bir kızı bulunmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz