Web sitemize hoşgeldiniz, 08 Ağustos 2022
Beğen 7

İsmail HAYAL

Ad Soyad : İsmail HAYAL
Doğum Tarihi : 23.05.1969
Ölüm Tarihi :
Yaşadığı Şehir : Gümüşhane
Mesleği : Öğretmen
Telefon :
İsmail HAYAL

23.05.1969 tarihinde Gümüşhane’de doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da, yükseköğrenimini Ankara Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde tamamladı. Kars Kağızman, Gümüşhane Kürtün ve Gümüşhane’de idareci ve öğretmen olarak çalıştı. Gümüşhane Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürlüğü, Gümüşhane Ticaret Meslek Lisesi Müdür Başyardımcılığı ve 2012-2014 arası Gümüşhane Milli Eğitim Şube Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Halen Gümüşhane Özel Eğitim Meslek Okulu’nda Uzman Rehber Öğretmeni olarak görev yapmaktadır.

 

Ulusal ve yerel gazete, dergilerde şiirleri, makaleleri, desen ve karikatürleri yayımlandı. Birçok ödüller aldı. Hayalce (Şiir), Köyüm Demirören, Gümüşhaneli Şairler Antolojisi, Fıkralarla Gümüşhane-1, Gümüş Portreler, Diyemediğim Şiirler, Fıkralarla Gümüşhane-2 , Hıfzı Kenan Çetiner, Ekmek Arası Domates, Mahmut Oltan Sungurlu, Ahmet Ziyaüddin Gümüşhanevi, Gümüşhane Eğitim Tarihi, Gümüşhaneli 29 Renk, Hatıraların Gölgesinde, Bir Şiir Gümüşhane, Hayal Ötesi (Şiir) eserleri yayınlandı.

 

Ankara Belde, Kuşakkaya, Gümüşkoza, Gümüşkent, Gümüşhane Olay, Türksesi ve Karadenizin Sesi Gazetelerinde köşe yazıları yayınlandı. “Hayal Dükkanı” en uzun soluklu kültür ve sanat sayfasını hazırladı. Gümüşhane Gazeteciler Cemiyeti, Kent Konseyi ve GÜYAD Üyesidir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.