Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Ekim 2021
Beğen 2

Ernail KOÇ

Ad Soyad :
Doğum Tarihi :
Ölüm Tarihi :
Yaşadığı Şehir :
Mesleği :
Telefon :
Ernail KOÇ

1952 yılında Gümüşhane’nin Kelkit İlçesinde dünyaya geldi. Kelkit Özen Köyü İlkokulu, Trabzon Karma Ortaokulu ve Trabzon Ticaret Lisesi’ni bitirdi.İstanbul Üniversitesi İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’nden mezun oldu. Üniversite yıllarında özel teşebbüste muhtelif kademelerde çalıştı. Aydın Doğan’ın firmalarında çalıştı ve kendisinden büyük tecrübeler kazandı. 1979’da otomotiv sektöründe ticaret hayatına atıldı. Ticari faaliyetleri yanında sosyal faaliyetlerde de bulundu.

Çeşitli derneklerde kuruculuk ve başkanlık yaptı. 1996’da İstanbul Kelkitliler Derneğini kurdu ve uzun süre başkanlığını yaptı. 1999’da Adalet Eski Bakanı Mahmut Oltan Sungurlu’nun davetiyle Anavatan Partisi’nden Gümüşhane Milletvekili adayı olarak siyaset hayatına atıldı.

Halen ANAP Büyük Kongre Delegesidir. GÜSİAD, İSTOÇ İşadamları Derneği, Aydınlar Ocağı üyelikleri devam etmektedir. Birçok gazete ve dergilerde yazıları yayımlandı. Koçkan Şirketinin sahibidir. Ernail Koç evli ve bir çocuk babasıdır.Gümüşhane Haberlerimize Gözatın


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.