Web sitemize hoşgeldiniz, 03 Ağustos 2021
Beğen 0

Güneri KADİRBEYOĞLU

Ad Soyad :
Doğum Tarihi :
Ölüm Tarihi :
Yaşadığı Şehir :
Mesleği :
Telefon :
Güneri KADİRBEYOĞLU

1943 yılında Gümüşhane Fuadiye Semtinde doğdu. Babası Kitapçı Çolak Ahmet Bey, annesi Sargınalplerden Zehra Hanım. Gümüşhane Lisesi orta kısmını bitirdi. Karayolları 101. Şube Atölyesinde Elektrik Bölümünde çalışmaya başladı. 1961–1962 yıllarında Gümüşhane Öğretmen Okulu’na girdi ve 1965 senesinde mezun oldu. İlk görev yeri Bayburt Mutlu Köyü, Bayburt Akşar ve 1974 yılında Gümüşhane Eğitim Araçları Merkezi’nde öğretmen, idareci olarak çalıştıktan sonra 1994 yılında emekli oldu. Ernail Ataç’tan fotoğraf çekmeyi ve baskı tekniklerini öğrendi.
O günden ölene kadar fotoğraf makinesi elinde Gümüşhane’yi dağ, taş, yayla karış karış gezdi ve dağarcığında emekle beslediği kareleri Gümüşhane’nin hizmetine sundu. Fotoğrafları Kültür Vadisi Gümüşhane, Kuşakkaya Gazetesi, 75. Yılında Gümüşhane, Karaca Mağarası, Kültür ve Turizm Müdürlüğü broşür, afiş ve kartpostallarında hayat buldu.
Gümüşhane’yi Sevenler Vakfı Gönüllü Üyesiyken Yönetim Kurulunda yer aldı. 1998’den itibaren Vakıf Müdürü olarak uzun yıllar hiçbir menfaat beklemeden görev yaptı. 2007 yılında Gümüşhane’de vefat etti. Kabri Emirler Aile Mezarlığındadır.Gümüşhane Haberlerimize Gözatın


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.